Kaimiņnovadā - vairākās dzīvesvietās izņem lielu daudzumu kontrabandas preču

Madonas iecirkņa un apkārtnes teritorijā vairākās adresēs izņemts liels daudzums akcīzes preču (13 000 litri dīzeļdegvielas, 205 litri alkoholisko dzērienu un 925 200 cigarešu, kuru aptuvenā vērtība ir vairāk kā 56 tūkstoši latu). Uzsākti kriminālprocesi par nelikumīgu tabakas un alkoholisko dzērienu glabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju personu grupā.

Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore Inga Randare informē, ka 13.martā pulksten 17:40 Sauleskalnā autoceļa Madona - Pļaviņas 10.kilometrā apturēta automašīna VW TRANSPORTER. Automašīnas apskatē konstatēts, ka tajā nelikumīgi tiek pārvadātas cigaretes (paciņas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām) un nelikumīgs alkohols.

 

Parmeklējot automašīnu, un tiesas sankcionētas kratīšanas laikā divu aizturēto Madonas iedzīvotāju (1966. un 1963. gadā dzimuši vīrieši) dzīvesvietās, kopā atrastas un izņemtas 40640 cigaretes bez LR akcīzes nodokļu markām un 29 litri alkohola.

 

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots piegādātājs ar līdzdalībnieci, kas ir 1977. gadā dzimusi Madonas iedzīvotāja, un 1978.gadā dzimis Varakļānu iedzīvotājs.

 

18.martā pulksten 13:36 uz autceļa Madona - Ļaudona apturēta automašīna AUDI A6. Konstatēts, ka tajā nelikumīgi tiek pārvadāti 150 bloki (30 000) cigarešu un 23 litri dažādu alkoholisko dzērienu.

 

Aizturēts automašīnas vadītājs - 1978.gadā dzimis Varakļānu iedzīvotājs, kurš nelikumīgu alkoholu un cigaretes veda iepriekš aizturētajiem Madonas iedzīvotājiem tālākai realizācijai.

 

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrota persona, no kuras 1978.gadā dzimušais vīrietis iegādājies cigaretes, un kriminālprocesa ietvaros tiesas sankcionētā kratīšanā Viļānu pagastā 1975. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā atrastas un izņemtas 518 600 nelikumīgi uzglabātas cigaretes un 153 litri dažādu alkoholisko dzērienu.

 

Veicot izmeklēšanu citā kriminālprocesā, 8.aprīlī Viļānu pagastā 1968.gadā dzimuša Viļānu pagasta iedzīvotāja mājās atrasti un izņemti 13 000 litru nelikumīgi uzglabātas dīzeļdegvielas un 335 960 cigarešu (paciņas nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām). Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēts 1968. gadā dzimis vīrietis. Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis piemājas šķūnītī bija izveidojis "privātu benzīntanku", kam bijuši vairāki desmiti "klientu". Dīzeļdegviela iegūta nelikumīgā veidā.

 

Degviela nav bijis vienīgais vīrieša bizness - lielais izņemto cigarešu apmērs liecina, ka vīrietis piegādājis "preces" vairākām točkām. Kriminālprocesā par aizdomās turamajām personām atzītas 9 personas, visi Madonas, Varakļānu un Viļānu pagasta iedzīvotāji. Viena no pārbaudāmajām personām ir Valsts policijas darbinieks, kas pašlaik no dienesta pienākumu pildīšanas ir atstādināts. Vīrietis tiek turēts aizdomās par neizpaužamu ziņu nodošanu citai personai.

 

1968. gadā dzimušais Viļānu iedzīvotājs, kura dzīvesvietā atklāts lielais akcizēto preču daudzums, jau iepriekš bijis policijas redzeslokā un tiesāts par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

 

Izmeklēšana turpinās. Aizdomās turētajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas