Kārtējie kontrolpirkumi - kārtējie pārkāpumi 1

9. oktobrī  Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, kas strādā  Nepilngadīgo noziedzības novēršanas jomā, ar mērķi  kontrolēt, kā pārdevēji ievēro aizliegumu tirgot alkoholu saturošus dzērienus un tabakas izstrādājumus personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu, devās kārtējā reidā, kurā pārbaudīja vairākas tirdzniecības vietas Cēsīs, Raunā un Liepā.

Pārkāpumi tika konstatēti septiņās no 25 tirdzniecības vietām, kurās tika veikti kontrolpirkumi. Cigaretes un alkoholu nepilngadīgām jaunietēm pārdevējas laipni piedāvāja tirdzniecības vietās Raunā, Parka ielā, Cēsīs, J.Poruka ielā, divās tirdzniecības vietās Cēsīs, Zvirbuļu ielā, Cēsīs, Uzvaras bulvārī, Cēsīs, Valmieras ielā un Cēsīs Gaujas ielā.

Cēsu iecirkņa inspektore Evita Kalniņa pastāstīja, ka kāda no pārdevējām paudusi neizpratni, atbildot uz inspektores jautājumu, kāpēc viņa, pirms pārdot cigaretes nepilngadīgai personai, nav pārliecinājusies par personas vecumu. Sieviete, kura par pārdevēju nestrādā pirmo dienu, inspektorei atbildējusi, ka esot taču mutiski meitenei jautājusi, vai viņai ir 18?! 

Citā tirdzniecības vietā pārdevēja, lai arī prasījusi uzrādīt pasi un pārliecinājusies, ka pircējas vecums aizliedz meitenei pārdot cigareretes, darījumu tomēr veikusi.   
Par visiem konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. 

Atgādinām, ka sods par šo pārkāpumu fiziskai personai (pārdevējai) ir no 200 līdz 250 latiem, juridiskai personai - no 500 līdz 1000 latiem. Darbs tirdzniecības vietās turpināsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cau

Labden kapec gulbenes rajona lelo maksima neparbavda tur ari pardod skolnekim

pirms 7 gadiem, 2013.10.27 23:36

Kriminālziņas