Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krāpjas, zog un lieto alkoholu 3

Pāraudzināšanas nolūkā – slotu vai lāpstu rokā! Lai strādā sabiedrības labā! Piespiedu darbs bez mantas konfiskācijas Gulbenes novadā kļūst par pašu populārāko soda mēru mazāk smagos kriminālnoziegumos vainotajiem, kuri bieži vien nekur nestrādā un kuriem nav legālu ienākumu. Rajona tiesa par to lemj regulāri.

Galvenokārt šādas lietas ar apsūdzētā piekrišanu tiek izskatītas bez pierādījumu pārbaudes, jo piespiedu darbu uz tiesājamo sola nonākušie uzskata par mīkstu un mazsāpīgu soda veidu. To tiesa piemēro, kad vēl tic, ka apsūdzētais var laboties. Ja pārkāpumi atkārtojas, parasti agri vai vēlu tiesa pāriet no mīksto sodu piespriešanas uz reālu brīvības atņemšanu.

200 stundu piespiedu darbu 13.jūnijā rajona tiesa piesprieda 51 gadu vecam vīrietim par 6,85 eiro vērtas 0,7 litru tilpuma degvīna pudeles “Votka” iznešanu Gulbenē no Rīgas ielas veikala “Maxima” 28.janvārī, par to nesamaksājot un saturu ar steigu lietojot (dzēra turpat netālu uz soliņa, kur viņu pārsteidza veikala apsargs). Vīrietis noziegumu pastrādājis dzērumā. Līdz šim jau tiesas priekšā viņš savā mūžā ir stājies 12 reizes un šoreiz tika brīdināts: ja sekos jauns kriminālnoziegums, visticamāk, būs jādodas uz cietumu.

120 stundu piespiedu darbu 9.jūnijā rajona tiesa noteikusi 22 gadus vecam vīrietim par svešas mantas izšķērdēšanu, jo viņš pārkāpa 2014.gada 15.janvārī noslēgtā līguma nosacījumus ar akciju sabiedrību “Mogo”. Līgums paredzēja, ka vīrietim lietošanā/līzingā tika nodota 1997. izlaiduma gada vieglā automašīna “BMW”. Taču 2016.gada pavasarī viņš 2400 eiro vērto transportlīdzekli pārdeva nenoskaidrotai personai. Tiesas spriedums arī paredz, ka no vīrieša par labu akciju sabiedrībai “Mogo” ir piedzenama 809,71 eiro kompensācija.

120 stundu piespiedu darbu 2.jūnijā rajona tiesa piespriedusi 34 gadus vecam vīrietim, kurš 11.maijā Gulbenē ciemošanās laikā kādā dzīvoklī, būdams iereibis, namatēvam nozaga 300 eiro vērtu mobilo tālruni un pēc tam to ieķīlāja lombardā, bet iegūto naudu notrieca spēļu zālē.

Savukārt no piespiedu darba kā iespējamā soda mēra 1.jūnijā izdevās izvairīties 31 gadu vecam vīrietim, kurš bija apsūdzēts par metāllūžņu (autopiekabes karkasu un skārda lokšņu) zādzību kaimiņa sētā 2016.gada 4.augustā, nodarot zaudējumus 93,18 eiro vērtībā. Viņš izmantoja likumā noteikto kārtību un izlīga ar cietušo. Līdz ar to rajona tiesa pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu.
140 stundu piespiedu darbu 22.maijā rajona tiesa piesprieda 25 gadus vecam vīrietim, kurš izšķērdēja 2016.gada 12.jūlijā paziņas uzticētos 400 eiro, kas bija paredzēti jumta seguma materiāla iegādei mājas remontam. Tā kā vīrietim tobrīd spēkā bija vēl cits tiesas spriedums, daļēji saskaitot sodus, galarezultātā tika noteikts piespiedu darbs uz 150 stundām.

140 stundas piespiedu darba 28.aprīlī rajona tiesa piesprieda 30 gadus vecam vīrietim, kurš 9.aprīlī Gulbenē no veikala “Labais” iznesa 2 litru tilpuma alus pudeli “Tip-top” 1,65 eiro vērtībā, par to nenorēķinoties. Vīrietis noziegumu izdarījis, būdams iereibis.

160 stundu piespiedu darbu un Valsts probācijas dienesta uzraudzību uz vienu gadu 24.aprīlī rajona tiesa piesprieda 25 gadus vecam vīrietim par to, ka viņš līdz 2016.gada 15.martam savā dzīvesvietā Gulbenē ir glabājis 0,2 gramus amfetamīna (sevišķi bīstama aizliegta narkotiska viela). Tā kā vīrietim šis nebija vienīgais aktuālais soda mērs, daļēji saskaitot sodus, viņam noteica 220 stundas piespiedu darba un Valsts probācijas dienesta uzraudzību uz diviem gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

?

Varbūt igauņu ???

pirms gada, 2017.06.22 09:01

Kriminālziņas