Krimināllietu par kukuļa pieprasīšanu no Gulbenes uzņēmēja Augstākā tiesa izskatīs 2009.gada aprīlī 2

Krimināllietu, kurā par 1500 latu kukuļa pieprasīšanu no Gulbenes uzņēmēja apsūdzēts bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes (FPP) izmeklētājs Jānis Lonskis, kā arī Gulbenes pašvaldības deputāts no Zaļo un zemnieku savienības un SIA "Gulbenes nami" juriskonsults Ainārs Andrups, Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta apelācijas kārtībā plāno izskatīt 2009.gada aprīļa beigās, aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Linda Priedīte.

Iepriekšējā tiesas sēde šajā krimināllietā notika šā gada septembra beigās, tomēr tad neizdevās uzsākt lietas izskatīšanu pēc būtības, jo tika apmierināti vairāki apsūdzēto personu aizstāvju un prokurores pieteiktie lūgumi par liecinieku izsaukšanu uz tiesas sēdi un papildus dokumentu pievienošanu lietas materiāliem. Lai pilnībā varētu realizēt aizstāvību, tika apmierināts arī apsūdzētā Lonska advokāta lūgums ļaut iepazīties ar lietas materiāliem pievienotajā kompaktdiskā atrodamo informāciju.

 

Tagad nākamā tiesas sēde nozīmēta 2009.gada 21.aprīlī, un lietas izskatīšana prognozēta trīs dienu garumā, proti, līdz 23.aprīlim, pastāstīja Priedīte.

 

Kā ziņots, izskatot krimināllietu pirmajā instancē, Vidzemes apgabaltiesa 2007.gada 30.oktobrī abiem apsūdzētajiem piesprieda reālus cietumsodus, taču gan Andrups, gan Lonskis šo spriedumu vēlāk pārsūdzēja un lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā.

Lonskim Vidzemes apgabaltiesa piesprieda cietumsodu uz astoņiem gadiem, bet Andrupam - uz trim. Abiem spriedums paredzēja piemērot arī mantas konfiskāciju.

 

Pirmās instances tiesa bijušo VID FPP izmeklētāju Lonski atzina par vainīgu Krimināllikuma (KL) 320.panta 3.daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā - kukuļņemšanā, ja tā saistīta ar kukuļa izspiešanu vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli.

 

Novērtējusi iztiesāšanā pārbaudītos pierādījumus, Vidzemes apgabaltiesa savā spriedumā konstatēja, ka Lonskis, būdams VID FPP Vidzemes reģionālās iestādes vecākais izmeklētājs, 2006.gada septembra un oktobra mēnesī ar starpnieka Andrupa palīdzību pieprasīja no SIA "Zona-Z" īpašnieka Gunāra Aizupieša kukuli 1500 latu apmērā par procesuāla lēmuma - atteikties ierosināt kriminālprocesu - pieņemšanu.

 

Andrupu pirmās instances tiesa nosprieda atzīt par vainīgu pēc KL 322.panta 2.daļas par starpniecību kukuļošanā, ja to izdarījusi valsts amatpersona, un pēc KL 15.panta 4.daļas par bezdarbību likumpārkāpuma novēršanā.

 

Novērtējusi iztiesāšanā pārbaudītos pierādījumus, Vidzemes apgabaltiesa savā spriedumā konstatēja, ka Andrups, būdams Gulbenes pašvaldības deputāts, darbojās kā starpnieks kukuļņēmēja Lonska uzdevumā, lai viņam 2006.gada septembra un oktobra mēnesī nodotu "Zona-Z" īpašnieka Aizupieša kukuli 1500 latu apmērā par procesuāla lēmuma pieņemšanu saistībā ar SIA "Zona-Z" finanšu darījumiem un VID Vidzemes reģionālās iestādes audita veikto uzrēķinu.

 

Lonskis 2008.gada 11.februārī ir atstādināts no amata VID līdz galīgā tiesas lēmuma sagaidīšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tam frīdim labs doms

par to cietumu dzird, ka šiem jau esot savs privatais! Tiem Aizupiešiem...nu ar to glabašanu gan nesteidzaties, jo šie puikas jau daudzus glabatajus ir noglabajuši un ar plikiem dibeniem atstajuši. man viņi fascine!

pirms 13 gadiem, 2008.10.07 21:55

fridis

Kaada veel paarsuudzeeshana, shaadus paraziitus aiz resteem un viss,iedomaajushies ka ir nevainiigi ,tas tach sen bija zinaams ka tie visi meergli nem kukulus.
Tiem Aizupieshiem arii ir dienas skaitiitas ,zona skumst peec taadiem eezeliem ,pienaaks arii vinu laiks.tiem A

pirms 13 gadiem, 2008.10.06 00:48

Kriminālziņas