Kriminālprocess izbeigts

Pērnā gada augusta beigās Rankas pagastā automašīnas un mopēda sadursmē bojā gāja 1993.gadā dzimis jaunietis. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse informē, ka sāktais kriminālprocess ir izbeigts, jo nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka mopēdista gūtās traumas avārijā nebija savienojamas ar dzīvību.

S.Virse skaidro, ka šādos gadījumos kriminālatbildība var iestāties autovadītājam vai tam, kas ir otrs iesaistītais, jo mirušu cilvēku pie atbildības saukt nevar. Tātad potenciāli šajā gadījumā kriminālatbildība varēja iestāties automašīnas vadītājam gadījumā, ja viņš ir pārkāpis kādus ceļu satiksmes noteikumus un viņa vainas pēc kāds ir gājis bojā.

“Izmeklēšanā netika gūts apstiprinājums, ka negadījumu izraisījis automašīnas vadītājs. Negadījumu izraisījis pats mopēda vadītājs, izbraucot no mazāk svarīga ceļa un nepalaižot pa galveno ceļu braucošo automašīnu. Mopēda vadītājs nav bijis alkohola reibumā. Tā kā vainīgs bija pats bojā gājušais, tad kriminālprocess pret otru vadītāju tiek izbeigts,” norāda S.Virse

Pievieno komentāru

Kriminālziņas