Laupītājai - piespiedu darbs 8

200 stundu piespiedu darbs piespriests kādai 45 gadus vecai sievietei, kura 22.februāra vakarā pieturvietā "Kordoni" Litenes pagastā, pielietojot fizisku spēku, 32 gadus vecai sievietei no rokām izrāva un nolaupīja viņas somu, kā arī vienlaikus saplēsa jakas piedurkni. Šāds spriedums ceturtdien, 4.jūlijā, tika paziņots Gulbenes rajona tiesā.

Piespiedu darbu, visticamāk, sieviete strādās Litenes pagastā. Par to būs jāgādā Valsts probācijas dienestam sadarbībā ar pagasta pārvaldi.  

Cietušajai aplaupīšanas rezultātā tika nodarīts materiālais zaudējums kopsummā par 71,50 latiem (par atņemto naudu, kredītkarti, somu, maku un saplēsto jaku). Materiālās kompensācijas prasību aplaupītā sieviete uzturēja tiesā, kur viņas lūgums tika pilnībā apmierināts.

 

Tiesa šo lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes. Tika ņemts vērā tas, ka apsūdzētā savu vainu atzīst un izdarīto nožēlo. Tiesa apsūdzētajai noteica salīdzinoši mīkstu sodu, vadoties pēc izmaiņām Krimināllikumā, kuras stājušās spēkā 1.aprīlī. Iepriekš šā likuma pants par laupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, paredzēja cietumsodu uz desmit gadiem, bet pēc izmaiņām Krimināllikumā - cietumsodu uz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

 

Jau rakstījām, ka minētais noziegums bija īpaši cinisks tāpēc, ka laupīšanas upuris, kura tobrīd autobusa pieturvietā bija viena pati, nespēja aizbēgt no uzbrucējas. Cietusī ir invalīde kopš bērnības, viņai ir kustību traucējumi. Tomēr cietusī "Dzirkstelei" bija paudusi, ka savai pāridarītājai nevēl nonākt cietumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Rancans

Ne tu sveci tureji neko nevaik izdomat!!
I varesi iet paliga!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.17 23:06

..

Tu jau Rancan varesi iet palīga pats 2X drāazi tad jau vari palīdzēt1

pirms 7 gadiem, 2013.07.17 18:25

uniitis

-- :D

smejies vien.. kad pašu piekautu un aplaupītu tad gan pats smietos : ))

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 13:03

Kriminālziņas