Lejasciemā no sirmgalves izdodas izkrāpt 280 eiro, ir citi gadījumi; policija pastiprina kontroli un lūdz būt piesardzīgiem 13

Šodien, 18.decembrī, saņemta informācija par vēl četriem gadījumiem, kad vīrietis un divas sievietes, uzdodoties par Latvenergo darbiniekiem, mēģinājušas apkrāpt vecāka gada gājuma cilvēkus. Divi gadījumi reģistrēti Gulbenes novadā, Lejasciema pagastā, Ozolkalnos, viens Smiltenes novadā un viens Alūksnes novadā. Vienā no gadījumiem Lejasciema pagastā, Ozolkalnos, krāpniekiem no kādas sirmgalves izdevies izkrāpt 280 eiro lielu naudas summu, pārējos gadījumos notikuši krāpniecības mēģinājumi.

Šobrīd pēc liecinieku sniegtās informācijas noskaidrots, ka krāpnieki par savu mērķa auditoriju izvēlas vecāka gada gājuma cilvēkus, darbojas vīrietis un divas sievietes, aptuveni 40 gadus veci, uzdodas par Latvenergo darbiniekiem, runā krievu valodā, viena no sievietēm ir ģērbusies baltas krāsas apģērbā, baltu cepuri un baltos apavos. Personas pārvietojas ar tumšas krāsas automašīnu.

Lai pēc iespējas ātrāk notvertu krāpniekus, policija savu iespēju robežās šobrīd ir pastiprinājusi kontroli uz ceļiem. Diemžēl pašlaik meklēšanas pasākumi nav vainagojušies panākumiem, jo informācija tiek saņemta, kad krāpnieki jau paspējuši doties nezināmā virzienā, turklāt tie pārvietojas pa vietējas nozīmes ceļiem. Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, neiesaistīties sarunās un nekavējoties informēt policiju pa tālruni 110.


Jau vēstīts, ka pēdējās nedēļas laikā Vidzemē fiksēti vairāki krāpniecības gadījumi Mazsalacas novadā, Valkas novadā, Druvienas pagastā, Mārsnēnu pagastā. Pie potenciālajiem upuriem ierodas divas personas – divas sievietes vai vīrietis un sieviete, runā krievu valodā, stādās priekšā kā Latvenergo darbinieki, reizēm savu ierašanos pamato ar elektrības skaitītāju nomaiņu vai kādu citu iemeslu, kas saistīts ar elektroenerģiju. Tad it kā tiek lūgts samainīt naudu, tiklīdz upuris ir paņēmis savus finanšu līdzekļus, tā personas apvārdo, novērš uzmanību un rezultātā nauda tiek paņemta.

Policija lūdz piefiksēt transportlīdzekļa, ar kuru personas pārvietojas, krāsu, marku, numuru un personu individuālās pazīmes (vecumu, matu, acu krāsu, apģērbu u.tml.).

Jau vēstījām, ka Druvienas pagastā, divas sievietes uzdevušās par Latvenergo darbiniecēm, iekļuvušas dzīvesvietā pie kādas sirmgalves un, novēršot uzmanību, nozagušas naudu. Par līdzīgu gadījumu saņemta informācija arī Mārsnēnu pagastā, kad kāda īpašumā ieradusies krievu valodā runājoša sieviete, kura uzdevusies par Latvenergo darbinieci. Kā vizītes mērķi minot transformatora nomaiņu pagastā, sākusi aizpildīt dokumentu. Pēc tam, iespējams, lai izkrāptu naudu, lūgusi samainīt 200 eiro, taču kundze nav piekritusi un sieviete devusies projām.

Policija aicina sniegt informāciju arī tos iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par šādiem gadījumiem, kā arī informēt savus vecāka gada gājuma tuviniekus un pastāstīt par drošības priekšnoteikumiem un rīcību.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

ingus

18.decembrī pēc pulksten 1:00 Gulbenē, Skolas ielā, noticis konflikts starp trīs 18,19, un 20 gadus veciem jauniešiem, pēc kura ar traumām slimnīcā nogādāts 18 gadus vecs jaunietis. Policija noskaidro notikušā apstākļus. Komentāri neredzami, tiek kārtējo reizi slēptas vainīgā pēdas.Vai tiešām nav taisnīguma Gulbenes novada policijā? Cik ilgi tas turpināsies?

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 18:54

cietušā mamma

es lūdzu liegt komentēt, jo cietušais vēl tobrīd bija nepilngadīga persona. nekādā gadījumā netiek slēptas pēdas. ir iesniegts mans iesniegums policijā ar "varoņu" vārdiem un uzvārdiem un lūgts uzsākt kriminālprocesu. Es ļoti ceru uz jūsu, skolasbiedru, drosmi izstāstīt arī likuma pārstāvjiem, kā tika jau bezsamaņā guļošs jūsu skolasbiedrs spārdīts ar kājām.

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 09:54

?

Ko nozīmē "cietušais vēl tobrīd bija nepilngadīga persona"?

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 16:07

alkohols

Neviens neliek atrasties ārpus mājas alkohola reibumā. Vecāki, sekojam savām atvasēm, lai nebūtu kauns.

pirms 5 gadiem, 2015.12.21 12:47

ussr

tām strāvas mīlētājām pēc 90-to metodes,viens vada gals rozetē-otru,kur pagadās..

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 20:08

es

pēc dabas neesmu ļauns cilvēks, bet piekrītu.

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 09:56

liiIgha:-P

Mjaa,bet itka Lejasciema notikusi slepkaviiba.,nekas naw teikts kaa jau vieNMER SEIT NOTIEK... LJOTI ZJEEL .BIJA PAZISTAMA

pirms 5 gadiem, 2015.12.25 13:14

Kas pateiks?

Sestdienas naktī krustojumā pret Lazdu 11/13 dzirdēju lielu blīkšķi. Kad divos naktī paskatījos ārā pa logu, redzēju auto uz evakuatora, ātrās palīdzības busiņu un vairākus cilvēkus rosāmies. Kādēļ arī par šo gadījumu nav informācijas? Vai tas ir vai nav saistīts ar uz Lazdu ielas pieķerto dzēraju bez vadītāja tiesībām? Ja ir, tad kādēļ tiek spasniegta tikai puspatiesība? Vai arī tie ir divi savā starpā nessistīti notikumi?

pirms 5 gadiem, 2015.12.28 21:42

leldeE>> Kas pateiks>>

Pilniigi piekriitu Tew!!, Taada nju MUMS IR TAA WAALSTIINJAA..,DAUDZAS IESTAADES STRAADAA GALIIGI GARAAM VNE?!;-);):P:-P

pirms 5 gadiem, 2016.01.01 02:16

LeeEldiitEe

Un arii par avaariju nav nekur raxtiits .,kur smagi sasities ar ma§ìnu..Ilutinjas NORMYNDINJSH..
LAI VESELJOJAS

pirms 5 gadiem, 2016.01.01 02:19

LeeEldiitEe

Un arii par avaariju nav nekur raxtiits .,kur smagi sasities ar ma§ìnu..Ilutinjas NORMYNDINJSH..
LAI VESELJOJAS

pirms 5 gadiem, 2016.01.01 02:20

LELDELIITE

Nu jau labak ir NORMIITIM ,.IZLAISTS AARA NO VALMIERAS SLIMNIICAS.;-)*-*

pirms 5 gadiem, 2016.01.17 23:08

Kriminālziņas