Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lembergam tiesas sēdēs ik pēc pusotras stundas jāievēro pārtraukums

Liepāja, 17.okt., LETA. Ventspils mēram Aivaram Lembergam pēc ārsta ieteikuma tiesas sēdē ik pēc pusotras stundas nepieciešams pārtraukums.

Pārtraukuma ilgumu tiesa nosaka pēc saviem ieskatiem, bet Lembergs norādīja, ka viņam pietiekot ar 10-15 minūšu ilgu pārtraukumu.

 

Kurzemes apgabaltiesa trešdien apelācijas kārtībā sāka izskatīt tā dēvēto Grinberga lietu, kurā Lembergs apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un nepatiesu ziņu sniegšanu. Tiesas sēde līdz pirmajam pārtraukumam noritēja bez starpgadījumiem, uzklausīti trīs liecinieki.

 

Lembergu uz Liepāju konvojēja policijas patruļa no Puzes, kur viņš atrodas mājas arestā. Pirms tiesas sēdes Lembergu pie Kurzemes apgabaltiesas ēkas sagaidīja atbalstītāju pikets, kurā piedalījās aptuveni 20 cilvēki. Aģentūra LETA viņi sacīja, ka visi esot no Ventspils. Uzraksti uz plakātiem pauda atbalstu Lembergam: "Mēs ar Tevi!", "Dievs ar tevi!". Kā parasti, piketētāju vidū bija arī kāds cilvēks ar ziedu pušķi.

 

Jau ziņots, ka Kuldīgas rajona tiesa Lembergu pilnībā attaisnoja, taču spriedumu noprotestēja prokurors Māris Leja, kurš bija lūdzis Ventspils mēram piemērot naudas sodu 200 minimālo mēnešalgu jeb 24 000 latu apjomā.

 

Pēc Kuldīgas rajona tiesas ieskata, prokuratūrai nav izdevies pierādīt Lemberga vainu apsūdzībā pēc Krimināllikuma (KL) 318.panta 2.daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nevirzot izskatīšanai domē jautājumu par Ekonomikas ministrijas pārstāvja Ojāra Grinberga (JL) iecelšanu Ventspils brīvostas valdē, par ko rīkojumu 2005.gada 23.februārī bija pieņēmis Ministru kabinets.

 

Tāpat, pēc tiesas domām, netika pierādīta Ventspils mēra vaina pēc KL 298.panta 2.daļas par apzināti nepatiesa ziņojuma sniegšanu, cenšoties panākt kriminālprocesa ierosināšanu pret toreizējo ekonomikas ministru Krišjāni Kariņu (JL).

 

Lembergs, sakot pēdējo vārdu, kategoriski noliedza savu vainu izvirzītajās apsūdzībās un uzsvēra, ka nekādu kaitējumu nav nodarījis.

 

Kuldīgas tiesa tomēr ir konstatējusi, ka Lembergs pārkāpis Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteikto labas pārvaldības principu, taču neesot pierādīts, ka Lemberga darbības būtu traucējušas MK rīkojuma izpildi.

 

Prokurors uzskata tiesas spriedumu par nelikumīgu un nepamatotu, jo tiesa ir gan nepareizi interpretējusi krimināllietas pareizā izlemšanā nozīmīgus normatīvos aktus, tostarp Krimināllikuma (KL) normas, gan veikusi vienpusīgu un neobjektīvu faktisko apstākļu vērtēšanu, teikts Ģenerālprokuratūras paziņojumā medijiem.

 

Neievērojot Kriminālprocesa likuma 525.panta otrās daļas 3.punkta prasības, tiesa, pēc prokurora domām, bez likumīga pamata noraidījusi daļu no apsūdzības pierādījumiem, ar kuriem pamatota apsūdzība, bet ievērojamu daļu no pierādījumiem, uz kuriem pamatota apsūdzība, vispār nav vērtējusi, uzskata prokuratūra.

 

Leja uzskata, ka tiesa nav analizējusi nevienu no apsūdzībā pēc KL 318.panta otrās daļas norādītajām Lemberga faktiskajām darbībām. Tādējādi spriedums nesniedz atbildi uz to, cik tālu apsūdzībā inkriminētās Lemberga faktiskās darbības tiesa atzinusi par pierādītām. Līdz ar to tiesa ir novirzījusies no celtās apsūdzības novērtējuma tajās robežās, kādā tā ir celta un uzturēta tiesā, uzsver prokuratūra.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas