Lieta par kukuļa pieprasīšanu no Gulbenes uzņēmēja atlikta līdz maija beigām 1

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta šonedēļ līdz maija beigām atlikusi apelācijas kārtībā izskatāmo krimināllietu, kurā par 1500 latu kukuļa pieprasīšanu no Gulbenes uzņēmēja apsūdzēts bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes (FPP) izmeklētājs Jānis Lonskis, kā arī Gulbenes pašvaldības deputāts no Zaļo un zemnieku savienības un SIA "Gulbenes nami" juriskonsults Ainārs Andrups.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Linda Priedīte, tiesa šonedēļ pēc vairāku mēnešu pārtraukuma bija plānojusi atsākt skatīt lietu, taču tiesas sēdē tika nolemts, ka nepieciešams uzaicināt un nopratināt vēl papildu lieciniekus.

Līdz ar to lietas izskatīšana tagad atlikta līdz 29.maijam plkst.10, norādīja tiesas pārstāve.

Kā ziņots, izskatot krimināllietu pirmajā tiesu instancē, Vidzemes apgabaltiesa 2007.gada 30.oktobrī abiem apsūdzētajiem piesprieda reālus cietumsodus, taču gan Andrups, gan Lonskis šo spriedumu vēlāk pārsūdzēja un lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā.

Lonskim Vidzemes apgabaltiesa piesprieda cietumsodu uz astoņiem gadiem, bet Andrupam - uz trim. Abiem spriedums paredzēja piemērot arī mantas konfiskāciju.

Pirmās instances tiesa bijušo VID FPP izmeklētāju Lonski atzina par vainīgu Krimināllikuma (KL) 320.panta 3.daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā - kukuļņemšanā, ja tā saistīta ar kukuļa izspiešanu vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli.

Novērtējusi iztiesāšanā pārbaudītos pierādījumus, Vidzemes apgabaltiesa savā spriedumā konstatēja, ka Lonskis, būdams VID FPP Vidzemes reģionālās iestādes vecākais izmeklētājs, 2006.gada septembrī un oktobrī ar starpnieka Andrupa palīdzību pieprasīja no SIA "Zona-Z" īpašnieka Gunāra Aizupieša kukuli 1500 latu apmērā par procesuāla lēmuma - atteikties ierosināt kriminālprocesu - pieņemšanu.

Andrupu pirmās instances tiesa nosprieda atzīt par vainīgu pēc KL 322.panta 2.daļas par starpniecību kukuļošanā, ja to izdarījusi valsts amatpersona, un pēc KL 15.panta 4.daļas par bezdarbību likumpārkāpuma novēršanā.

Novērtējusi iztiesāšanā pārbaudītos pierādījumus, Vidzemes apgabaltiesa savā spriedumā konstatēja, ka Andrups, būdams Gulbenes pašvaldības deputāts, darbojās kā starpnieks kukuļņēmēja Lonska uzdevumā, lai viņam 2006.gada septembrī un oktobrī nodotu "Zona-Z" īpašnieka Aizupieša kukuli 1500 latu apmērā par procesuāla lēmuma pieņemšanu saistībā ar SIA "Zona-Z" finanšu darījumiem un VID Vidzemes reģionālās iestādes audita veikto uzrēķinu.

Lonskis 2008.gada 11.februārī ir atstādināts no amata VID līdz galīgā tiesas lēmuma sagaidīšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ReKā

Tikai viens jautājums - kam tas ir izdevīgi? Es nespriedīšu par to vai kukulis tika pieprasīts - tas lai paliek izmeklēšanas ziņā, bet pajautāšu vai cilvēks, kurš to vien dara kā veic kriminālas darbības mazliet piesedzoties ar oficiālu biznesu - tiešām ir tāds nabaga upuris? Vai tomēr kāda nopietnāka plāna daļa?

pirms 8 gadiem, 2012.10.05 17:45

Kriminālziņas