Ludzas policisti nošāvušies, visticamāk, personīgo un materiālo problēmu dēļ 2

Daugavpils, 12.okt., LETA. Vakar Ludzā nošāvušos bijušo policijas darbinieku pašnāvību iespējamie iemesli - personīgās un materiālās problēmas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona nodaļā.

Ap plkst.9.30 svētdienas, 11.oktobra, rītā 1960.gadā dzimušais Jānis pateicis saviem ģimenes locekļiem, ka nokāpšot pagrabā pēc pārtikas. Pēc kāda laika, nesagaidījuši vīrieti atgriežamies, mājinieki atraduši Jāni nošāvušos.

 

Savā pirmsnāves zīmītē vīrietis savu rīcību motivējis ar slikto veselību, grūto dzīvi un slikto materiālo stāvokli.

 

Arī 1957.gadā dzimušais Stepans aiziet no dzīves nolēmis, iespējams, ģimenes problēmu dēļ. Pašnāvību vīrietis izdarījis savās mājās laikā no 10.oktobra plkst.19 līdz 11.oktobra plkst.23.

 

Jānis policijā savulaik pildījis iecirkņa inspektora pienākumus, bet Stepans - bijis iesaistīts cīņā ar organizēto noziedzību. Nu jau ilgāku laiku abi policijas darbinieki atradušies izdienas pensijā.

 

Valsts policijas Latgales reģiona nodaļas Ludzas iecirknī aģentūra LETA noskaidroja, ka aiziet no dzīves abi bijušie policijas darbinieki nolēmuši, nošaujoties ar saviem personīgajiem likumīgi glabātajiem ieročiem.

 

Lai arī abas bijušo policijas darbinieku pašnāvības notikušas vienā diennaktī un vienā pilsētā, policija tās savstarpēji nesaista.

 

Par notikušo sākts pārbaudes process, kā arī ierosinātas krimināllietas pēc Krimināllikuma 13.nodaļas, nozīmētas tiesu medicīniskā ekspertīzes.

 

Nav pamata uzskatīt, ka vakar Ludzā notikušās divu atvaļinātu policistu pašnāvības ir saistītas ar viņu profesionālo darbību, šorīt telefonintervijā Latvijas Radio atzina Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins.

Pēc viņa teiktā, šie gadījumi nav saistīti ar šo cilvēku iepriekšējo profesiju un darbu policijā. Abi policisti atvaļinājušies jau pirms ilgāka laika, proti, viens 2002.gadā, bet otrs - 2008.gada pavasarī.

 

Nav arī informācija, ka pirms šīm pašnāvībām būtu notikusi kāda tikšanās. Visticamāk, notikušais ir apstākļu sakritība, atzina Voins.

 

Pēc viņa teiktā, izskatās, ka notikušā iemesls ir personīgi motīvi. Viens no bijušajiem policistiem, kas labprātīgi aizgājis no dzīves, bija atstājis pirmsnāves vēstuli, informēja policijas priekšnieks.

Policija izmeklēšanā noskaidros iemeslus, kas licis abiem bijušajiem policistiem labprātīgi aiziet no dzīves.

 

Kā ziņots, iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka vakar Ludzā nošāvušies divi atvaļināti policisti. Traģiskās pašnāvības notikušas ar dažu stundu intervālu - pa dienu un vakarā.


Ministre uzdevusi Valsts policijas priekšniekam veikt pārbaudi par traģēdiju apstākļiem.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

duraki, ja reiz pie vainas ir sliktā dzīve, tad būtu izlaiduši pāris aptveres saeimā, vai mk un tad gājuši galu darīt

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 07:40

ar diegiem nav aršana. prieks, ka policija sāk attīrīties no vārguļiem

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 23:20

Kriminālziņas