Marihuānas audzētavas krimināllietu tiesā turpinās skatīt nākamgad

Vidzemes rajona tiesā Gulbenē 7.decembrī nevarēja notikt krimināllietas izskatīšana par 2012.gada 17.maijā Līgo pagastā atklāto marihuānas audzētavu un šajā sakarā pie atbildības sauktajām deviņām personām.

Iemesls – pēdējā brīdī vienas apsūdzētās personas advokāte paziņoja, ka viņa tūlīt laidīs pasaulē bērnu un tāpēc nevar uz tiesu ierasties. Tādējādi tiesas sēde nevarēja notikt. Tiesā “Dzirkstelei” paskaidroja, ka pagaidām nav zināms, kad tiks ieplānota šīs lietas skatīšana tiesā.

Tiesnese Gunta Gulbinska"Dzirkstelei" saka, ka viņa, visticamāk, šo lietu vairs neskatīs, jo pēc 30 gadu darba prakses plāno doties pelnītā atpūtā. Viņa arī norāda, ka lietas skatīšanu nevar nemaz nozīmēt agrāk kā pēc četriem vai pieciem mēnešiem, jo ir taču deviņi apsūdzētie un katram savs advokāts, kuri visi ir noslogoti. Saplānot laiku tā, lai visi varētu sapulcēties vienviet uz tiesas sēdi, šajā lietā nav nemaz vienkārši.

Jau vēstīts, ka Vidzemes rajona tiesā Gulbenē šī krimināllieta atrodas jau piecus gadus. Šajā laikā lietas izskatīšana vairākkārt atlikta dažādu iemeslu dēļ. Bieži vien kāds no apsūdzētajiem nevarēja ierasties uz tiesu slimības dēļ. Vairākiem apsūdzētajiem pēc viņu advokātu lūguma ar tiesas akceptu tika veikta tiesu medicīniskā ekspertīze tāpēc arī bija jāatliek lietas izskatīšana. Sākotnēji šo lietu izskatīja tiesnese Rasma Medne, pēc tam tiesnese G.Gulbinska. Tiesvedība šajā krimināllietā Gulbenē regulāri tiek ieplānota jau kopš 2013.gada 17.maija.

Centrālā persona šajā lietā ir 1989.gadā dzimis vīrietis, kuru prokuratūra uzskata par šā nozieguma organizatoru. 2011.gadā viņš Līgo pagastā iegādājās īpašumu un pielāgoja dzīvojamo māju un saimniecības ēku marihuānas audzēšanai kopumā 527,4 kvadrātmetru platībā. Saimnieks pieņēma pie sevis darbā vairākus cilvēkus. Saskaņā ar apsūdzību tiek uzskatīts, ka organizatora vadībā pārdošanai sagatavots ne mazāk kā 25 kilogrami marihuānas ziedkopu. Policijas veiktās izmeklēšanas rezultātā iegūti pierādījumi - 4 kilogrami marihuānas pārdošanai.

Neviens no apsūdzētajiem nav Gulbenes novada iedzīvotājs.

Par narkotisko vielu saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem. Par narkotisko vielu neatļautu izgatavošana lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas