Marihuānas ražotnes lietu atkal atliek

Līgo pagasta marihuānas ražotnes krimināllieta Gulbenes rajona tiesā atrodas jau ilgāk nekā pusotru gadu, taču pagaidām tās izskatīšanu pēc būtības vēl nav izdevies sākt. Arī 15.oktobrī bija paredzēta kārtējā tiesas sēde, taču viena apsūdzētā slimības dēļ to atlika uz 13.novembri. Taču zināms, ka arī tad sēde nenotiks, jo tiesa šajā lietā ir nozīmējusi ekspertīzes, kuru rezultāti vēl nav zināmi. “Dzirkstele” to uzzināja tiesā.

Lietā nav vēl nolasīta prokurora apsūdzība. Līdz šim tiesa nodarbojusies tikai ar lietas skatīšanas atlikšanu procesa dalībnieku slimošanas dēļ, kā arī ar apsūdzēto personu un viņu advokātu lūgumu uzklausīšanu. Šobrīd neviens no deviņiem apsūdzētajiem vairs neatrodas apcietinājumā.

Centrālā persona šajā lietā ir 1989.gadā dzimis vīrietis, kuru prokuratūra uzskata par šā nozieguma organizatoru. 2011.gadā viņš Līgo pagastā iegādājās īpašumu un pielāgoja dzīvojamo māju un saimniecības ēku marihuānas audzēšanai kopumā 527,4 kvadrātmetru platībā. Saimnieks pieņēma pie sevis darbā vairākus cilvēkus, vadīja un organizēja ēku siltināšanas darbus, to aprīkošanu, lai nodrošinātu nepieciešamo gaismu, siltumu, mitrumu marihuānas augu audzēšanai, to kaltēšanai. Saskaņā ar apsūdzību tiek uzskatīts, ka organizatora vadībā pārdošanai sagatavots ne mazāk kā 25 kilogrami marihuānas ziedkopu. Policijas veiktās izmeklēšanas rezultātā iegūti pierādījumi - 4 kilogrami marihuānas pārdošanai.

Neviens no apsūdzētajiem nav Gulbenes novada iedzīvotājs.

Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās vai ja to izdarījusi organizēta grupa, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošana lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas