Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neatzīst savu vainu sutenerismā

49 gadus vecais Velēnas iedzīvotājs ir pārsūdzējis pirmās tiesu instances spriedumu, sakarā ar kuru viņam 8 gadi jāpavada cietumā saistībā ar apsūdzību meiteņu vervēšanā nosūtīšanai seksuālu pakalpojumu sniegšanai Vācijā. 22.oktobrī slēgtā tiesas sēdē Vidzemes apgabaltiesā Valmierā apelācijas kārtībā skatīs kārtējo D.Mazuļa lietu.

Viņam celta apsūdzībā pēc Krimināllikuma trīs pantiem – par personas iesaistīšanu prostitūcijā; par tādas personas izmantošanu iedzīvošanās nolūkā, kura nodarbojas ar prostitūciju; par personas nosūtīšanu ar tās piekrišanu seksuālai izmantošanai, tas ir, par jebkādu rīcību, kas šajā nolūkā veicina legālu vai nelegālu personas pārvietošanos, tranzītu vai uzturēšanos vienas valsts vai vairāku valstu teritorijā, ja tas izdarītas iedzīvošanās nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Laikraksts to uzzināja tiesā.

Izmeklēšanā joprojām atrodas ar D.Mazuļa vārdu saistītā cita krimināllieta. Runa ir par 2016.gada 6.maijā Velēnā, viņa mājas “Dilles” pagalmā, divu jauniešu nāvi no elektrotraumas neskaidros apstākļos. Toreiz ūdens kubulā mira viņa 19 gadus vecais dēls un D.Mazuļa draudzene – 22 gadus veca meitene. Elektrotraumā bojā gājušie jaunieši bijuši apdrošināti par lielām summām – it kā ar piecām nullēm rakstāmām - un D.Mazulis bijis kā labuma guvējs.

Daudzi saskatīja tur aizdomīgus apstākļus. Taču pats D.Mazulis visus apvainojumus noliedza, teikdams, ka nelaime notikusi brīdī, kad viņa paša nemaz nav bijis mājās.

Valsts policijas Gulbenes iecirknī laikraksts uzzināja, ka šo gadījumu pēta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes sevišķi smago noziegumu izmeklēšanas grupa. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko laikrakstam saka – izmeklēšana būs ilga un sarežģīta.

“Nav tik vienkārša tā lieta. Pierādījumu ir dikti maz. Jāņem vērā, ka viņš atrodas ieslodzījumā un, visticamāk, kādu laiku tur būs. Cik mēs varēsim, tik darīsim,” viņš saka.

D.Mazulis savulaik jau ir izcietis cietumsodu apsūdzībā par sievietes uzspridzināšanu Grundzāles pagastā 1999.gadā. Arī šī sieviete pirms nāves bija apdrošināta. Apdrošināšanas atlīdzības apmērs toreiz bija salīdzinoši pieticīgāks - tikai aptuveni 1900 latu. Arī toreiz pēc sievietes nāves kā labuma guvējs bijis norādīts D.Mazulis.

Pats D.Mazulis ir no Valmieras puses, taču viņam piederot nekustamie īpašumi daudzviet Latvijā.

Velēnā viņš savulaik it kā ieprecējies un tādā veidā ticis pie sievas dzimtas mājām ar nosaukumu “Dilles”. Līdz brīdim, kad sutenerismā vainotajam D.Mazulim pagājušajā gadā tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums – viņš patiešām dzīvoja “Dillēs” kopā ar savu mammu, neņemot vērā, ka mājīpašums 2016.gada rudenī neskaidros apstākļos cieta ugunsgrēkā.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas