Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nerimst emocijas par bērna pazušanas gadījumu

Rankas pagasta iedzīvotāji joprojām jūtas morāli satricināti par gadījumu, kad 9.jūlijā no kooperatīvās sabiedrības "Amatnieks" teritorijas pazuda trīs gadus vecais Kevins, kuru mamma bija paņēmusi līdzi uz darbu, jo viņai - vienīgajai pelnītājai ģimenē - nebija, kam uzticēt mazā pieskatīšanu. Kevinam neesot vecmāmiņu, kas varētu palīdzēt viņu auklēt. Arī bērnudārzs Rankā vasarā esot slēgts. Kaut arī pazudušo pusēnu todien laimīgi atrada, pagasta ļaudīs joprojām ir apjukums par notikušo un tiek svērta un vērtēta vaina par šo starpgadījumu. Bailes par bērna pazušanu bija tik lielas, ka tās pilnībā nav pārgājušas vēl tagad, ņemot vērā līdzīgos notikumus Latvijā ar traģiskm sekām.

 

"Dzirksteles" redakcijai piezvanīja rancēniete Nadežda Lazda un vēlējās aizbilst labus vārdus par mazā Kevina mammu, jo laikraksta lasītājiem, iespējams, esot izveidojies, viņasprāt, vienpusējs priekšstats. Viņa arī saka lielu paldies Rankas bāriņtiesas priekšsēdētājai Sandrai Tonnei, kas palīdzēja atrast bērnu un sarunāt turpmāk Kevinam labu auklīti - to pašu sievieti, pie kuras pazudušais puika tika atrasts. Ar satraukumu balsī N.Lazda atceras tās nelaimīgās dienas notikumu gaitu. "Tā bija pirmdiena. Pulksten 14.00 atnācu no darba mājās, viss bija kārtībā, bet pēc 20 minūtēm man piezvanīja ceha vadītājs un teica, ka Rutai pazudis bērns un visi darbinieki ir uzsākuši meklēšanu. Darbinieki sadalījās vairākās grupās meklējot. Bērns nebija atstāts bez pieskatīšanas. Desmit minūšu laikā tika konstatēta viņa pazušana. Nav tā, ka puika ilgāku laiku būtu bijis bezvēsts prombūtnē," stāsta N.Lazda. Viņai ir pārmetumi vīrietim, kas, ieraugot Kevinu uz ceļa, paņēma viņu savā automašīnā un aizveda turpat Rankā pie kādas sievietes seniores vecumā, lai tā mazo pieskata. Puika atradies nogādāts drošībā tikai kilometru no mammas darba vietas, taču par to nevienam netika ziņots. Tas arī paildzinājis vispārējo paniku.

"Mēs vairākas stundas turpinājām puiku meklēt, kamēr noskaidrojām, ka kāds vīrietis viņu ir aizvedis sev līdzi. Tas viss sākās pēc pulksten 14.00 un turpinājās līdz pulksten 20.00. Pa to laiku jau bijām piezvanījuši policijai. Pat zemessargi bija atsaukti, jau suņus bērna meklēšanai gādāja. Šausmu lietas! Mēs bijām līdz nāvei pārbijušies. Visās grāvju malās puiku meklējām. Es blakus mātei biju visu laiku, jo viņa vai no prāta juka. Nekādā ziņā nevar teikt, ka bērns pazudis mātes nolaidības dēļ. Māte izmisīgi cīnās par ģimenes - bērna un pašas - eksistenci," saka N.Lazda.

Bāriņtiesas priekšsēdētāja S.Tonne laikrakstam atzīst, ka Rankā visi šajā situācijā ir rīkojušie adekvāti un nevienam neko nevar pārmest. "Mamma izdarīja to, kas viņai bija jādara. Ja bērns ir pazudis, viņai par to bija jāziņo, kas arī notika. Viss atrisinājās labāk nekā varēja būt. Bērns atradās sveiks un vesels, paēdis un izgulējies. Nebija nekādas vardarbības. Vienkārši bērns bija patālāk aizvests. Tas cilvēks, kas bērnu pacēla no ceļa, arī darīja tā kā viņam bija jādara. Redzot trīs gadus vecu bērnu vienu ejam pa ceļu, cilvēks interesējās, kur to bērnu likt. Sagadījās tā, ka sieviete, pie kuras mazo nogādāja, bija piekususi rūpēs par puiku un laikus nepaziņoja pagastā, ka pie viņas arodas šis bērniņš," saka S.Tonne.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas