No valsts par labu bijušajam Latgales muitniekam piedzen 30 000 latu

Rīga, 24.jūl., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien daļēji apmierināja bijušā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Latgales reģionālās iestādes Muitas pārvaldes priekšnieka vietnieka Aivara Avgustinoviča prasību un no valsts Tieslietu ministrijas (TM) personā piedzina 30 000 latu atlīdzību par viņam nodarītajām morālajām ciešanām saistībā ar nepamatotām apsūdzībām kukuļošanā un atrašanos apcietinājumā.

Avgustinovičs Rīgas apgabaltiesu bija lūdzis piedzīt 500 000 latu par viņam nodarīto morālo kaitējumu.

 

TM viņa prasību daļēji atzina, taču bija gatava maksāt 720 latus par četriem mēnešiem, kurus Avgustinovičam nācās pavadīt apcietinājumā.

 

TM interešu pārstāve Inga Mediņa pēc sprieduma pasludināšanas aģentūrai LETA sacīja, ka par sprieduma pārsūdzēšanu lems ministrijas augstākās valsts amatpersonas pēc tam, kad būs iepazinušās ar tā motīviem.

Viņa pauda uzskata, ka šāds spriedums noteikti ir jāpārsūdz.

 

Savukārt Avgustinoviča advokāte Olita Kauce pēc sprieduma pasludināšanas žurnālistiem pauda gandarījumu par to, ka viņas klienta prasība apmierināta kaut daļēji.

 

Tā kā pats Avgustinovičs uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies, tad viņa advokāte sacīja, ka ar spriedumu savu klientu iepazīstinās un tad viņi kopīgi lems, vai to apstrīdēt Augstākajā tiesā.

 

Kauce atzīmēja, ka piedzītās kompensācijas apjoms ir jāvērtē pašam prasītājam un tas, visticamāk, tiks darīts, ņemot vērā arī pašreizējo ekonomisko situāciju valstī.

 

Šodien pasludināto spriedumu Augstākajā tiesā iespējams apstrīdēt 20 dienu laikā.

 

Kā ziņots, Avgustinovičs 2005.gadā tika apsūdzēts dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgā nolūkā un atkārtotā kukuļņemšanā. Dienesta izmeklēšanas rezultātā viņš tika atbrīvots no darba VID. Savu vainu inkriminētajos noziegumos Avgustinovičs neatzina.

 

Latgales apgabaltiesa 2005.gada 8.novembrī Avgustinoviču atzina par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

 

Notiesājošo spriedumu 2008.gada 28.aprīlī pēc Avgustinoviča iesniegtās apelācijas sūdzības atcēla Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta. Šo spriedumu AT Senātā apstrīdēja prokuratūra, taču Senāts pērn 16.oktobrī apelācijas instances tiesas spriedumu atstāja spēkā.

 

Avgustinovičs iesniedza civilprasību par 500 000 latu morālā kaitējuma atlīdzību saistībā ar nepamatotām apsūdzībām un nepamatotu apcietinājumu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas