Noskaidro un aiztur viltus zvanītāju

Šodien Valmieras kriminālpolicija aizdomās par viltus informācijas sniegšanu par Valmieras autoostā ievietotu sprādzienbīstamu priekšmetu aizturēja 1974.gadā dzimušu vīrieti.

Iespējamās vainīgās personas identitāti policija jau bija noskaidrojusi 16.septembra vakarā. Šodien vīrietis atrasts un aizturēts. Policija vērš ikviena uzmanību, ka šādas nepamatotas informācijas sniegšana nav joks, jo operatīvie dienesti uz to reaģē nekavējoties un tiek iesaistīti ievērojami cilvēkresursi, lai nodrošinātu sabiedrisko drošību un novērstu iespējamos draudus cilvēku veselībai un dzīvībai. Tāpat, izmantojot mūsdienās pieejamos tehniskos līdzekļus, zvanītājs tiek noskaidrots salīdzinoši īsā laika posmā. Šajā gadījumā persona tika noskaidrota jau tajā pašā dienā. Ir jāņem vērā, ka par nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas vielas ievietošanu iestājas ne tikai kriminālatbildība, bet arī draud sods līdz pat reālai brīvības atņemšanai. Turklāt vainīgajai personai jārēķinās ar faktu, ka nāksies kompensēt visu šajā procesā iesaistīto dienestu, iestāžu, uzņēmumu materiālos zaudējumus.

Jau vēstīts, ka par notikušo policijā tika sākts kriminālprocess. Šobrīd kriminālprocess kvalificēts pēc krimināllikuma 231.1 panta “Par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu iestādē, uzņēmumā vai citā objektā vai novietošanu iestādes, uzņēmuma vai cita objekta ārpusē”.

Policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas