Notiek auto sadursme ar bānīti

Policijā reģistrēts ziņojums, ka 9.decembrī ap pulksten 20.00 uz ceļa "Alūksne - Litene" Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā notikusi bānīša sadursme ar automašīnu "Volvo S80".

"Neviens cilvēks nav cietis. Sadursme notika uz pārbrauktuves. Pieļaujams, ka negadījuma iemesls bijusi neuzmanība. Automašīnas vadītāja izelpā alkohola klātbūtne nav konstatēta," informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.  

Vidzemes reģionālās policijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotā uzzinājām, ka automašīna braukusi virzienā no Gulbenes puses uz Alūksni. Automašīnas vadītājs apgalvojot, ka esot apstājies pie ceļa zīmes "STOP" un tad braucis, bet pēkšņi nācis vilciens. Materiāls izskatīšanai nosūtīts Vidzemes reģionālajai policijas pārvaldei, jo "Volvo S80" stūres bijis Alūksnes policijas iecirkņa priekšnieks Ilmārs Hamanis. Šādā gadījumā varot piemērot naudas sodu no 100 līdz 200 latiem

 

Pats I.Hamanis saka, ka jebkuram var gadīties iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. "Brīvajā laikā pie automašīnas stūres esmu tāds pat cilvēks, kā visi pārējie," saka I.Hamanis.

 

SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" izpilddirektors Dāvis Bušs neizprot, kā var nepamanīt braucošu bānīti, kurš nav liels un brauc ar mazu ātrumu. "Uz šīs pārbrauktuves jau ilgus gadus izvietotas ceļa zīmes par braukšanas ātruma ierobežojumu, bet bānītis tāpat tur brauc vēl lēnāk. Savukārt autovadītājiem šī pārbrauktuve ir labi pārredzama. Bānītim ir nodarīti nelieli bojājumi. Arī todien bānītis varēja turpināt ceļu un sasniedza Gulbenes staciju - tiesa, ar aptuveni 40 minūšu nokavēšanos," stāsta D.Bušs.

 

Viņš atzīst, ka šādus ceļu satiksmes negadījumus bānītis piedzīvo ļoti reti - kopš 2001.gada šis ir otrais gadījums.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas