Ogrē pusaudži mobilajos telefonos ieglabā tualetes podā ieliktu Valda Zatlera fotoattēlu 3

Ogrē 1.aprīlī policija saņēmusi ziņojumu par patvarīgi veidotu instalāciju Ogres 1.vidusskolas zēnu tualetē - podā ievietotu Valsts prezidenta Valda Zatlera fotoattēlu.

Ogres rajona policijas pārvaldē "Dzirkstele" uzzināja, skolēni fotografējuši šo skatu un daudzi attēlu ievietojuši savos mobilajos tālruņos kā fona bildi.

 

Pats fakts - prezidenta fotoattēla ievietošana tualetes podā un ainas fotografēšana - bija jau 18.martā. Taču policijā notikums fiksēts tikai 1.aprīlī.

 

Ogres rajona policijas pārvaldes atbildīgā par sadarbību ar presi Dzintra Dzene "Dzirkstelei" klāsta, ka pirmais kāds tēvs sacēlis trauksmi par to, ka vairākiem skolēniem mobilajos telefonos kā fona bilde ievietots fotouzņēmums, kurā tualetes podā redzama Valsts prezidenta foto. Noskaidrots, ka šāds fotouzņēmums izdarīts Ogres 1.vidusskolas zēnu tualetē. Pēc tam bērni fotouzņēmumu pārsūtījuši cits citam uz mobilo telefonu.

 

"Policjā vērsās skolas direktore un informēja par situāciju. Mūsu darbinieki ieradās vidusskolā. Noskaidrojām, ka prezidenta fotā, kas ņemts it kā no kāda ziņojuma dēļa bija ievietotstualetes podā. Un šāds skats bija nofotografēts. Skolas pārstāvji bija noskaidrojuši vairākus bērnus, kuriem telefonā bija šāda bilde. Policijas darbinieku klātbūtnē skolas pedagogi aicināja bērnus šo bildi no saviem telefoniem izdzēst, ko bērni arī izdarīja. Savukārt policijas darbinieki aicināja skolas vadību rakstīt oficiālu iesniegumu policijai," saka D.Dzene.

 

Policijas darbinieki ir veikuši profilaktiskas pārrunas ar skolēniem sakarā ar notikušo faktu.

 

Juridiski vēl jākvalificē šis fakts. Notikušais viennozīmīgi ir ētiskas dabas pārkāpums. Valsts simboli ir valsts himna, ģerbonis un valsts karogs. Valsts prezidentam ir visas tiesības kā ikvienam Latvijas iedzīvotājam privātsūdzības kārtībā vērsties tiesā, prasot ieriesināt civillietu vai krimināllietu sakarā ar sava goda un cienās aizskārumu.

 

Taču jāņem vērā, ka valsts amatpersonu fotogrāfijas regulāri publicē presē. Nav garantiju, ka šie attēli kopā ar preses izdevumu nenonāk jebkurā tualetē.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

antons

Gulbenes skolaam labs piemeers! Zoodaarza ieliktenis un pateiciibu njeemeejs neko labaaku nav pelniijis!

pirms 13 gadiem, 2008.04.03 09:44

Kriminālziņas