Par marihuānas smēķēšanu – piespiedu darbs

Gulbenes rajona tiesa pirmdien kādam jaunietim krimināllietā par marihuānas smēķēšanu atkārtoti gada laikā piesprieda 100 stundu piespiedu darbu.

Gulbenes rajona tiesā “Dzirkstele” uzzināja, ka apsūdzētais - 20 gadus vecs puisis - savu vainu viņam inkriminētajā noziegumā atzina un lūdza tiesu izskatīt šo krimināllietu bez pierādījumu pārbaudes.

Saskaņā ar apsūdzību puisis pērn 27.novembra vakarā Gulbenē reibumā aizturēts Oskara Kalpaka ielā. Policijai puisis atzinās, ka iepriekšējā dienā ir smēķējis marihuānu - ceturto daļu no pusgrama -, ko no nepazīstamas personas iegādājies Rīgas centrā. Analīzes uzrādīja jaunieša organismā marihuānas un amfetamīna grupas atvasinājumu vielas. Tā kā šis pats jaunietis pirms tam jau 5.septembrī bija administratīvi sodīts par marihuānas smēķēšanu, šoreiz pret viņu tika uzsākts kriminālprocess.  

Tiesa apsūdzētajam piesprieda 100 stundu piespiedu darbu dzīvesvietas tuvumā. Par labu šādam šādam soda mēram tiesa, visticamāk, izšķīrās tāpēc, ka jaunietim nav pastāvīgu ienākumu, lai samaksātu naudas sodu. Puisis strādā pagaidu darbus.

Krimināllikums par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā bez nolūka tās realizēt vai narkotisko un psihotropo vielu lietošanu bez ārsta nozīmējuma, ja tā izdarīta atkārtoti gada laikā, paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas