Par šaujamieroču un sprāgstvielu nelikumīgu realizāciju aiztur NBS amatpersonu un trīs līdzdalībniekus

Rīga, 24.okt., LETA. Otrdien, 21.oktobrī, par šaujamieroču, munīcijas un sprāgstvielu nelikumīgu iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju aizturēta 31 gadu veca Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku 2.kājnieku bataljona amatpersona un trīs viņas līdzdalībnieki.

Šo informāciju aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas (VP) Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas priekšniece Sintija Virse.

 

Kā sacīja Virse, VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu par šaujamieroču, munīcijas un sprāgstvielu nelikumīgu iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju aizturēja 1977.gadā dzimušu NBS virsnieku, kā arī 1987., 1969. un 1971.gadā dzimušus vīriešus.

 

Aizturēto dzīvesvietās veikto kratīšanu laikā atrasti septiņi dažādu veidu ieroči - karabīnes, bises un pistoles, 3500 patronas, vairāk nekā 100 detonatori, 19 granātas un četri kilogrami izstrādājuma, kas satur sprāgstvielas.

 

Pēc Virses teiktā, daļa ieroču un munīcijas ir zagta.

 

NBS amatpersonai tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet pārējiem līdzdalībniekiem - ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

 

Sākts kriminālprocess pēc 233.panta 3.daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, ja šīs darbības izdarījusi organizēta grupa.

 

Minētais likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas