Par sievas piekaušanu – cietums 11

Mazgadīgiem bērniem bija jānoskatās kā tēvs sit māti

Gulbenē rajona tiesa trešdien kādam vīrietim krimināllietā par faktiskās sievas piekaušanu kopīgo trīs mazgadīgo dēlu klātbūtnē piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz trīs gadiem. Apsūdzētajam tiesas spriedums paredz arī trīs gadu policijas kontroli. Vīrietis tika apcietināts tiesas zālē.

"Tiesas sēdē apsūdzētais savu rīcību skaidroja ar dusmām, kas uznākušas. Iemesls? Kamēr vīrietis izciests savu kārtējo brīvības atņemšanu, sieviete pērn paņēmusi vairākus kredītus kopsummā par 3000 latiem. Vīrietim par šo faktu uznākušas dusmas," “Dzirkstelei” stāsta tiesnese Gunta Gulbinska. Viņa piebilst, ka šāds skaidrojums nav loģisks, jo vīrietis ar šo sievieti nav sastāvējis likumīgā laulībā un viņas kredītsaistības uz līdzdzīvotāju vīrieti neattiecas. 

Tiesas noteiktais sods pilnībā sakrita ar prokurora Aivara Circena prasīto sodamēru.

Vīrietis vardarbīgi pret savu ģimeni ir izturējies laikā, kad vēl nebija izcietis sodu par citu noziedzīgu nodarījumu un viņš atradās policijas kontrolē.

Saskaņā ar apsūdzību 6.februārī aptuveni pulksten 16, būdams alkohola reibumā, savās mājās, virtuvē, kopīgas iedzeršanas laikā 38 gadus vecs vīrietis smagi piekāvis 33 gadus vecu sievieti, kas ir viņa faktiskā sieva un trīs bērnu māte. Vardarbība notika klātesot ģimenes atvasēm - deviņus, astoņus un četrus gadus veciem puikām. Bērnu klātbūtnē vīrietis sievai sitis pa seju, nogrūdis zemē un spārdījis, rāvis aiz matiem, drēbēm, sievietes galvu sitis pret durvju stenderi, līdz viņai pa degunu sāk tecēt asinis. Šīs darbības vīrietis turpināja, neraugoties uz sievas un bērnu lūgšanos pārtraukt vardarbību. Bērni mēģināja māti aizstāvēt. Vīrieti tas tikai saniknojis, viņš paķēris no galda maizes griežamo nazi un draudējis nogalināt sievieti un bērnus. Bērni mēģināja tēvu aizkavēt, līdz vecākajam dēlam izdevās viņam no rokām izraut nazi un paslēpt to. Vardarbība beidzās tikai brīdī, kad mājas pagalmā negaidīti parādījās kāda viešņa.

Cietušajai mediķi konstatēja vidēji smagus miesas bojājumus - deguna kaula lūzumu, ribas lūzumu, smadzeņu satricinājumu un zemādas asins izplūdumus sejā. Šo traumu dēļ cietušajai bija veselības traucējumi ilgāk nekā trīs nedēļas.

Pēc piedzīvotās fiziskās un psihiskās vardarbības ģimenē mātei ar puikām valsts nodrošināja 60 dienu rehabilitāciju centrā "Dardedze".

Krimināllikums par vidēji smagu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām. Par psihisku ciešanu nodarīšanu mazgadīgajiem, kas materiāli atkarīgi no pāri darītāja, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

iedz

protams sist sievu nevar , tas ir šausmigi , sodit vajag -bet ka butu pareizi lai virs na nedaritu , varbut tadi viri psihiski slimi un vispirms viņus jaarste ,,?

pirms 11 gadiem, 2009.05.21 13:51

šeila

Man ir līdzīga situācija, vīrs mani arī sita, es arī uzsaku kriminālprocesu, miesas bojajumi ir tādi paši kā tai sievietei, bet mūsu valsts dara visu lai tādi cilvēki būtu nesodami. Policijai vajag lieciniekus lai pieradītu kā ribas, degunu utt. vīrs man salauzīja nevis es pati kaut kur uz ielas. Un šķiršanas neatrisinās vārmākas problēmas jo viņš jūtās nesodams par izdarīto un mierīgi var turpināt, par to taču nesod. Es tagad ar diviem mazgādīgajiem bērniem slēpjos no vīra, bet izmeklēšana iet ļoti lēni un es neceru kā būs rezultāts, šādus cilvēkus vajag ārstēt.

pirms 11 gadiem, 2009.05.20 14:49

arī cietusi

Sveiki. Mani arī vīrs is sitis 20 gadu garumā . To saprata visi radi un draugi. Bet klusēja. Es ar, jo bija kauns. Tagad esmu šķirusies, un vienīgi varu cerēt, ka jaunajai piedzīvotājai arī tas nebūs jāpārdzīvo.

pirms 11 gadiem, 2009.05.17 17:14

bet cietums taču nav nekāda atpūtas vieta!!! Tikai un vienīgi izolēt tādus no sabiedrības, jāiebāž cietumā un jāslāna pašus!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 19:31

ilga

ne,ne, un vel reizi ne tikai ne cietums ! jo pirmkart cietums vinu neizlabos kad atsedes sroku izies no cietuma bus vel trakak , ta rada statistika , latvijas cietums taisa cilvekus cietuma slimus - galigi saboja psihiku pilniba jo tur sava sistema , izejot no turienes cilveks nezin ko darit , jo valsti ari vis vienalga ! latvija cietumu nevar salidzinat piemeram ar Vacijas cietumu tur ar cilvekiem strada viņus arste vini sanem visa veida palidzibu -to dara lai vinus izlabot un atgriezt sabiedribai atpakaļ jau izlabotu cilveku , un par to ir prieks !

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 18:54

ivo

Šādu gadījumu ir bezgala daudz. Cietums maz ko līdzēs. Sievietēm jāsaprot- no tāda
vīrieša jābēg. Un ja ir mazi bērni , jo vairāk. Saprotiet, jel sievietes. No jums pašaām tas ir atkarīgs. Jūs riskējat sakropļot sevi un bērnus. Likumdošanai vajadzētu būt tādai, lai šajos gadījumos sieviete ar bērniem nebūtu zaudētāja, lai likums viņu aizstāvētu.Salīdziniet dzīvnieku pasauli, kā mātes savus mazuļus sargā.Uz dzīvību un nāvi. Bez kompromisiem.
Kurš sitis pirmo sievu, sitīs II un III. Saprotat, no jums ir atkarīga kāda ir jūsu dzīve.
Ar mīlestību pret jums.I.

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 12:48

Lai pasēž vien.Ja arī nenožēlos un neizlabos,lai zaudē vismaz brīvību.Tas ko uzrakstīju,ir maigi teikts.Patiesībā es domāju ar trīsstāvīgiem krievu vārdiem,ko ar šo nelieti vajadzētu izdarīt.

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 12:30

ha

slims tas vecis ...ka var sievietes vispar sisti idiots tads....

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 11:16

Es

to iedz.

Tev kā ar galvu aizstāvībai...vai ir kāds attaisnojums,vardarbībai vispār kā tādai???Vai domā par bērniem,kas droši ,ka ne reizi vien to pārdzīvojuši.Vai neskaties statistiku,ka tādus cilv. nevar izlabot un ne jau nu smirdīgu Latvijas politiku pielīdzināt ārzemju metodēm,esi slima ar galvu brauc uz citu valsti un kul tur savu gudrību!!!Sods ir pareizā alga!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 09:59

sieviete

Visa nelaime ir tur, ka sho viirieti jau vienreiz pirms laika atlaida no apcietinaajuma !

pirms 11 gadiem, 2009.05.15 09:29

iedz

musu tauta pavisam psihiski slima no ta ka pienaca tadi nenormali laiki , varu pateikt ka cietums šo virieti neizlabos jo vinu jaarste no sakuma pie psihoterapeita ,CIETUMS TIKAI PASLIKTINAS SITUACIJU ša cilveka talakaja dzivi , ļoti žel ka musu valsti nearste šada veida cilvekus , un tiesa vadas tikai no likuma un no viedokļa prokurora .

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 21:14

Kriminālziņas