Par vairākām zādzībām aiztur divus gulbeniešus 2

Policija jau informēja par vairākām zādzībām, kas laika posmā no 2010. gada oktobra beigām līdz novembra sākumam reģistrētas Gulbenē, kad tika apzagtas vairākas garāžas Blaumaņa un Litenes ielu garāžu kooperatīvos. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas „Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā".

Uz aizdomu pamata par zādzībām policija aizturēja divus 1992. un 1989. gadā dzimušus Gulbenes iedzīvotājus.

 

1989. gadā dzimušais vīrietis par vairāku zādzību izdarīšanu jau iepriekš bijis policijas redzeslokā, tiesāts un tiesa viņam piemērojusi sodu - nosacītu brīvības atņemšanu. Tiesas piemērotais soda mērs vīrietim nav liedzis turpināt noziedzīgas darbības. Par 2010. gada nogalē izdarītajām vairākām zādzībām tiesa aizdomās turamajam piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu. Otram aizdomās turamajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrieši, atlaužot piekaramās atslēgas vai uzlaužot durvis, apzaguši septiņas garāžas. No garāžām viņi zaguši darba instrumentus (motorzāģus, zāles pļaujamās mašīnas, trimmerus un citas mantas), automašīnu riepas, kannas un degvielu, bet no garāžās novietotām automašīnām - automagnetolas.

 

Nozagtās mantas viņi realizējuši par daudz zemāku samaksu nekā to patiesā vērtība. Kā norāda izmeklētāja, cietušajiem radīti zaudējumi apmēram divu tūkstošu latu apmērā, savukārt zagļu guvums bijis vien daži simti latu. Tiesas sankcionētas kratīšanas laikā aizdomās turamo dzīvesvietā izņemtas vairākas nozagtās mantas. Noziedzīgā ceļā iegūtās mantas atrastas un izņemtas arī divos lombardos.

 

Izmeklētāja norāda, ka, apskatot nozieguma vietu, vairākkārt nācies konstatēt, ka iedzīvotāji vieglprātīgi izturas pret savu īpašumu, nenodrošinot tā aizsardzību pret zagļiem. Vērtīgas, vairākus simtus latu vērtas lietas vēl arvien tiek glabātas aiz vienkārši uzlaužamām piekaramām atslēgām vai durvīm, kuras slēgtas ar slēdzeni, kuru atlauzt zagļiem nav nekādu problēmu.

 

Diemžēl zādzību gadījumi no garāžām VISĀ Vidzemes reģiona teritorijā tiek reģistrēti vairākas reizes nedēļā. Policija aicina iedzīvotājus daudz vairāk uzmanības pievērst sava īpašuma aizsardzībai un garāžu kooperatīvu īpašniekiem kopīgi vienoties, kā nodrošināt apsardzi, lai savu īpašumu pasargātu no zagļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

šos nodot linča tiesai un tiks norakti kādā vietējā purviņā.
"izmeklētāji norāda, ka iedz vieglprātīgi izturas pret savām mantām tās turot aiz vienkārši uzlaužamām durvīm" - A KO MAN SEIFS JĀLIEK GARĀŽĀ, VISS JĀIEMETINA UN AIZ DEVIŅĀM SIGNALIZĀCIJĀM UN APSARDZES FIRMĀM? kmr tie apsargi izkustās, paiet gadsimts un jēgas nav nekādas - viss tpt aiznests. apdrošināt? piedodiet, pie mūsdienu apdrošinātājiem labāk neizteikšos, esmu 3x laimīgāks, kad nekas nav apdrošināts, nekā visi nervi pēc tam un tpt neko nedod.

pirms 10 gadiem, 2011.03.28 13:08

Kriminālziņas