Pārsūdz spriedumu slepkavības lietā 3

Pārsūdzēts Gulbenes rajona tiesas 7.jūlija spriedums Edvarda Gineviča lietā, kuram celta kriminālapsūdzība par 37 gadus vecas sievietes nogalināšanu ar stikla pudeles lausku pagājušā gada 7.septembrī, pirms tam nostopējot viņas vadīto automašīnu.

Tiesas kancelejā “Dzirkstele” noskaidroja, ka ar E.Ginevičam piespriesto sodu – 20 gadiem cietumā – nebija mierā nogalinātās sievietes māte, kura uzskata – vainīgais pelnījis mūža ieslodzījumu. Ar Gulbenes rajona tiesas attieksmi un spriedumu nav apmierināta apsūdzētā vīrieša advokāte Māra Krasovska, ņemot vērā, ka E.Ginevičs savu vainu pilnībā atzīst un nožēlo, kā arī cieš no psihiskiem traucējumiem. Viņas abas ir pārsūdzējušas tiesas spriedumu. Tas nozīmē, ka lieta tiks skatīta nākamajā instancē – Vidzemes apgabaltiesā.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Gulbenes rajona tiesas spriedumu 27 gadus vecajam E.Ginevičam par pastrādāto noziegumu valstij būs jāsamaksā 1800 eiro naudas sods par to, ka pēc slepkavības aizdzina nostopēto automašīnu un rīkojās kā ar savu īpašumu. Tā kā vīrietis sadedzināja šo automašīnu, viņam nāksies īpašniekam samaksāt 1000 eiro. Vēl no E.Gineviča tiks piedzīti 1600 eiro par labu valstij, jo tāda ir valsts izmaksātā kompensācija nogalinātās sievietes mātei.

Tiesa arī noteikusi, ka vainīgajam ir jāsamaksā morālā kompensācija 28 000 eiro apmērā, kas ir neliela daļa, salīdzinot ar summu (500 000 eiro), kuru tiesā nosauca un uzturēja nogalinātās sievietes māte, pārstāvot savas un 16 gadus vecā mazdēla intereses. Tiesa lēma, ka E.Ginevičam ir jāpaliek apcietinājumā līdz brīdim, kad spēkā stāsies tiesas spriedums.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Hmmm

Interesanti, kaa vinjs atdos to naudu? Vispar vajadzeeja pakart aiz olaam pie staba un miers

pirms 5 gadiem, 2015.08.08 03:42

lieliskais

1600 eiro par labu valstij, jo tāda ir valsts izmaksātā kompensācija nogalinātās sievietes mātei. PIPEC

pirms 5 gadiem, 2015.08.11 07:21

Kriminālziņas