Policija aicina uzmanīties no iespējamiem krāpniekiem

Pēdējo divu nedēļu laikā Vidzemes policija piefiksējusi divus krāpniecības mēģinājumu gadījumus, kad vairākas sievietes uz ielas garāmgājējiem sākotnēji bez maksas piedāvā lietotas drēbes un citas mantas, taču vēlāk par tām prasa samaksu. Viens no gadījumiem fiksēts Cēsīs, otrs – Valmierā.

Gan apģērbs, gan citas mantas sākotnēji tiek piedāvāts bez maksas, pamatojot to ar došanos prom no valsts un vēlmi atdot savas mantas, kas it kā nav vajadzīgas. Taču turpinot sarunu, cilvēks tiek apvārdots un vēlāk pieprasīta samaksa, paskaidrojot, ka steidzami nepieciešama nauda.

Pirmkārt, šāda tirdzniecība nav atļauta un to var darīt tikai saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un, otrkārt, šādos gadījumos vienmēr pastāv risks, ka cilvēks, iesaistoties sarunās, var kļūt par krāpnieku upuri un zaudēt ne tikai savus finanšu līdzekļus nopērkot nevērtīgas, nevajadzīgas lietas, bet arī atdot naudu un preci nemaz nesaņemt.

Policija aicina būt piesardzīgiem un, ja jūs uz ielas uzrunā un piedāvā iegādāties lietotu vai jaunu apģērbu vai kādas citas mantas, neiesaistīties diskusijās. Aicinām arī pabrīdināt savus vecāka gada gājuma tuviniekus, jo nereti par krāpnieku upuriem kļūst tieši sirmgalvji.

Ja sastopat šādas personas vai redzat uz ielas, lūdzam nodot šo informāciju policijai zvanot pa tālruni 110.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas