Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija brīdina: kūlas dedzināšana ir aizliegta; par pārkāpumiem pienākas bargs sods 4

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 5. līdz 8.aprīlim reģistrēti 92 kūlas dedzināšanas gadījumi, kopumā Vidzemes reģionā šogad reģistrēti 183 gadījumi. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, turklāt tā ir arī bīstama gan īpašumam, gan apkārtējiem, jo šādu degšanu ir grūti kontrolēt un tā var strauji pāraugt nozīmīgā ugunsnelaimē ar bēdīgām sekā.

Policijas atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un saskaņā ar normatīvajiem aktiem kūlas dedzinātāji ir saucami pie atbildības. Par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro. Protokolu par kūlas dedzināšanu var sastādīt gan Valsts policija, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Savukārt Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 51. panta otrā daļa nosaka, ka par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām — no 700 līdz 2900 eiro.

Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 179.pants nosaka, ka par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajām personām — no 280 līdz 1400 eiro. Par atbilstības ugunsdrošības prasībām nenodrošināšanu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta noteiktajā termiņā uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 430 eiro, bet juridiskajām personām — no 1400 līdz 4300 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ha

bet es jau dzēšu ne dedzinu un pamēģiniet pierādīt kas aizdezināja tā kā neiesim arī dzēst jo citādi piesies bumbas ka pats arī aizdedzināji labāk stāvēsim malā un vērosim kā Latvija deg

pirms gada, 2019.04.09 10:55

liza

Tad jau sanāk, ka pašvaldībai par nesakoptajām teritorijām arī pienākas sods?

pirms gada, 2019.04.10 12:44

Labais

Pēc likuma, jā....... Bet ir viens liels BET.... Saskaņā ar LAPK 210.panta pirmo daļu, pašvaldību administratīvās komisijas izskata 51.pantā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas....... Ir vēl dažas nianses, bet lietas būtība ir tāda, ka pašvaldībai pašai sev ir jāuzliek sods, t.i. no vienas budžeta ailītes jāpārliek nauda iekasētajos sodos...... Tātad faktiski paliek nesodīti....

pirms gada, 2019.04.11 18:28

Kriminālziņas