Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija brīdina par krāpnieciskiem darījumiem 1

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirknī ar iesniegumu vērsusies zemniece, kas cietusi no krāpnieciskām darbībām. Cietušajai radīti zaudējumi 5 271 lata apmērā. 

Izmeklēšanā noskaidrots, ka sieviete ievietojusi laikrakstā sludinājumu ar informāciju, ka pārdod graudus. Uz sludinājumu atsaukusies persona, kas uzdevusies par firmas pārstāvi, ar kuru panākta mutiska vienošanās par graudu pārdošanu.

Norunātajā laikā saimniecībā ieradies viltus pircējs, īrētā automašīnā iekrautas gandrīz 32 tonnas graudu un noslēgts līgums, kurā pircējs un pārdevējs vienojušies, ka naudu pārskaitīs uz norādīto kontu divu dienu laikā. Zemniece naudas pārskaitījumu nav saņēmusi. Tad arī atklājies, ka pircējs uz norādītajiem telefona numuriem nav sazvanāms un tuvākas ziņas par firmu, ar kuru noslēgts līgums, nav pieejamas.

Policijā  uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 1. daļas par krāpšanu un izmeklēšana turpinās.

Policija brīdina zemniekus, ka šādiem gadījumiem ir tendence atkārtoties un atgādina, ka pirms šādu un līdzīgu darījumu slēgšanas noteikti ir jāpārbauda informāciju par firmu un jāievāc ziņas par tās darbības jomām. Tāpat vēlams noskaidrot, kādas ir atsausmes par līdzšinējo firmas darbu.

Ieteikums izvairīties no pircēja piedāvājuma veikt pēcapmaksu, uzstājot uz vismaz daļēju summas pārskaitīšanu pirkuma izdarīšanas brīdī. Pirms veikt darījumu, jāizvērtē visi riski un nekavējoties jāreaģē, ja ievērojat ko aizdomīgu - uzmanība jāpievērš automašīnām ar ārvalstu numuru zīmēm un tam, kā izturas “pircējs”. Nozīmi  vajadzētu pievērst arī tam, kādus jautājumus pircējs uzdod, pēc kā varēsiet gūt priekšsatu par viņa zināšanām konkrētajā jomā.

Policijai ir pamats uzskatīt, ka līdzīgi krāpnieciski darījumi veikti arī citur Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kriminālziņas