Policija brīdina par krāpniekiem 3

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti vairāki gadījumi, kuros iedzīvotāji cietuši no citu personu krāpnieciskām darbībām vai saņemta informācija par iespējamām krāpnieciskām darbībām.

14. aprīlī saņemta informācija, ka Kalsnavas pagastā uz autoceļa Pļaviņas - Madona - Gulbene 20. kilometrā pagaidām nenoskaidrotas personas apturējušas garāmbraucošu automašīnu. Vīrieši stāstījuši, ka nonākuši nelaimē - ceļojuma laikā pietrūkusi nauda un nav līdzekļu pat degvielas iegādei. Krāpniekiem izdevies pārliecināt divas autmašīnā sēdošas sievietes, 1985. un 1988. gadā dzimušas Daugavpils un Rīgas iedzīvotājas, kas katra labprātīgi krāpniekiem iedevušas 100 eiro. Krāpnieki naudu solījušies atdot un, lai izskatītos ticamāk, “pagaidām” apmaiņai atstājušas ķīlu - gredzenu. Jau neilgi pēc notikušā sievietes apjautušas, ka neapdomīgi un, visticamāk, uz visiem laikiem šķīrušās no naudas. Viņas vērsušās pēc palīdzības policijā.

Informācija par līdzīga rakstura gadījumiem un piedāvājumiem saņemta arī no iedzīvotājiem Valkas un Alūksnes pusē.

Policija aicina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem, neielaisties sarunās, nekādā gadījumā neuzticēt savu naudu vai mantu svešām, nejauši satiktām personām, nepaļauties uz solījumiem naudu atdot un nepieņemt ķīlā nekādas mantas, kas, visticamāk, ir nevērtīgas.


Ja saskaraties ar šādiem vai līdzīgiem gadījumiem, nekavējoties zvanīt un informēt policiju, iegaumējot krāpnieku pazīmes, automašīnas krāsu, marku, valsts numura zīmi un virzienu, kādā krāpnieki dodas.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

es

Katru gadu tas atkārtojas. Mani šitā 10 gadus atpakaļ apmuļķoja.

pirms 7 gadiem, 2014.04.15 18:53

tu

Kā vispār var pilnīgiem svešiniekiem iedot 100 eiro???? Uzķērās uz spīdīgiem gredzeniem,trakas palika?

pirms 7 gadiem, 2014.04.16 06:13

Kriminālziņas