Policija gandrīz diennakti velti meklē apmaldījušos vīrieti 3

Policija gadrīz diennakti velti īsteno meklēšanas pasākumus kāda iereibuša vīrieša bezatbildīgās rīcības dēļ. Vīrietis ir paziņojis, ka ir apmaldījies, un vēlāk nav ziņojis, ka palīdzība vairs nav nepieciešama, kā arī nav atbildējis uz policijas zvaniem. Par to informē
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse.

"Vakar ap pulksten 21:00 Gulbenes policijā tika saņemts zvans no kāda 46 gadus veca rīdzinieka, kurš pēc alkohola lietošanas ar paziņām kādā mājā Stāmerienas pagastā nolēmis doties uz Gulbeni un pa ceļam apmaldījies. Policija nekavējoties reaģēja uz saņemto informāciju un sāka vīrieti meklēt. Tika noskaidrots, ka pazudušais devies Gulbenes virzienā un sniegā atstātās pēdas liecināja, ka vīrietis iegājis mežā. Meklēšanā tika iesaistīti vairāki policijas darbinieki, kuri mežā centās atrast nelaimē nonākušo zvanītāju. Tāpat, lai atvieglotu pazudušā spēju orientēties un izkļūt no meža, policija izmantoja dienesta transportu ar ieslēgtu skaņas un gaismas signālu, taču bez rezultātiem. Turklāt bažas radīja fakts, ka tālrunis, no kura vīrietis bija zvanījis policijai, vairs netika celts. Dēļ tumsas vairākas stundas ilgušos meklēšanas pasākumus likumsargiem nācās pārtraukt, taču meklēšana tika atsākta jau šorīt agri no rīta," stāsta S.Virse.

"Pēcpusdienā, kad bija pārmeklēta aptuveni 10 kilometrus plaša teritorija, policija vīrieti tomēr atrada. 1968.gadā dzimušais rīdzinieks bija veiksmīgi ticis līdz Gulbenei, ērti iekārtojies pie nejauši sastaptiem paziņām, kur turpināja lietot alkoholu. Taču viņam neienāca pratā informēt par to, ka palīdzība vairs nav nepieciešama vai atbildēt uz policijas zvaniem."

Policija aicina ar atbildību izturēties pret operatīvo dienestu darbu. "Ja esat nonācis nelaimē, tad ir jāinformē operatīvie dienesti. Taču, ja situāciju esat spējis atrisināt saviem spēkiem, tad arī jāinformē, lai neatņemtu laiku tiem, kam tiešām palīdzība nepieciešama," norāda vecākā inspektore.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Labrīt

''izmantoja dienesta transportu ar ielēgtu skaņas... '', kļūdas, kļūdiņas :)

pirms 6 gadiem, 2015.01.29 07:56

Glābējs

Ir jābūt īpaši stulbam, lai nesaprastu tekstu! Te kļūdas nav!

pirms 6 gadiem, 2015.01.29 09:48

Protams

Kļūdas vairs nav, jo tā tika izlabota uzreiz tikko uz to tika norādīts

pirms 6 gadiem, 2015.01.29 10:57

Kriminālziņas