Basketbols: Gulbenes Buki/BJSS Valmierā uzvar un izlīdzina rezultātu bronzas sērijā 6

Valmieras 5. vidusskolas sporta zālē 8. maijā aizvadīta Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas bronzas sērijas otrā spēlē, un ''Gulbenes Buki/BJSS"' pārliecinoši ar rezultātu 89:71 apspēlēja ''Valmiera Glass ViA'' basketbolistus un pagarināja sēriju.

Izšķirošā spēle par LBL 2 bronzas medaļām notiks 10. maijā plkst. 20.00 Gulbenes sporta centrā.

Bronzas sērijas pirmajā spēlē Gulbenē komandas nonāca līdz pagarinājumam, kurā panākumu ar rezultātu 89:86 nodrošināja ''Valmiera Glass ViA'' komanda.

Spēle iesākās ar 6:2 Valmieras komandas labā, kas bija arī šīs spēles lielākā vadība valmieriešiem. Spēles turpinājumā ''Gulbenes Buki'' sajuta spēli uzbrukumā un ieguva astoņu punktu pārsvaru - 25:17 pēc pirmās ceturtdaļas. Mača otrajā ceturtdaļā valmierieši demonstrēja labu spēli aizsardzībā, arī uzbrukumā spēja realizēt savus metienus, un pirms lielā pārtraukuma vairs tikai bija -3 (37:40).

Izšķirošā šajā spēlē bija trešā ceturtdaļa kurā ''Gulbenes Buki/BJSS'' demonstrēja krietni labāku spēli abos laukuma galos un ieguva būtisku pārsvaru uz rezultāta tablo - 68:51. Pēdējās desmit minūtes gulbenieši spēlēja pārliecinoši un vienu brīdi ieguva pat 22 punktu pārsvaru - 87:65. Ceturtdaļas izskaņā valmierieši pāris punktus atspēlēja, bet gulbenieši svinēja panākumu ar 89:71. Gulbenes komanda šajā spēlē realizēja divpunktu metienus ar 51%, kamēr valmierieši tikai ar 29%, arī soda metienos precīzāki bija gulbenieši - 27/41 pret 16/26.

Nauris Rikveilis bija rezultatīvākais Gulbenes komandas sastāvā ar 20 gūtajiem punktiem. 17 punkti - Mārtiņam Rozenbergam, bet vēl 16 punktus pievienoja Ingars Aizpurs. Valmieras sastāvā ar 19 punktiem izcēlās Toms Kohanovs, savukārt 15 punkti šajā cīņā - Mārtiņam Vīņaudam.

Gulbenes "Buki/BJSS": Rikveilis 20 (8ab), Rozenbergs 17 (4 ab), Aizpurs 16 (7 ab) Gabrāns 11 (5 rp+5ab) Mednis 7 (9ab), Bēts 7 (3rp), Brūniņš 7, Veselovs 4, Dumburs, Dāvids, Šulcs

"Valmiera Glass/ViA": Grīnbergs 9 (12 ab), Engers 3, Vīņauds 15, Vēveris 5, Ermansons 8, Ivanovs 2, Dubults 6 (9 ab), Liepiņš 4 , Kohanovs 19, Brokāns, Riekstiņš,Apsītis