Prokuratūra izbeigusi pret KNAB izmeklētāju Jurašu sākto kriminālprocesu

Rīga, 13.febr., LETA. Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajā prokuratūrā izbeigts pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāju Juri Jurašu sāktais kriminālprocess par nepatiesu ziņu norādīšanu Valsts amatpersonas deklarācijā par 2007.gadu, sniedzot nepatiesas ziņas par darījumiem lielā apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks, kriminālprocess izbeigts, jo prokurors minētās personas nodarījumā nav saskatījis noziedzīga nodarījuma sastāvu.

 

LETA jau ziņoja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā pagājušajā nedēļā lūdza sākt kriminālvajāšanu pret Jurašu.

 

Kā aģentūru LETA informēja VID Komunikācijas daļa, VID Finanšu policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīja kriminālprocesu ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret Juri J. par nepatiesu ziņu norādīšanu Valsts amatpersonas deklarācijā par 2007.gadu, sniedzot nepatiesas ziņas par darījumiem lielā apmērā.

 

Kriminālprocess sākts 2008.gada augustā, un augusta beigās pieņemts lēmums par kriminālprocesa kvalifikāciju pēc Krimināllikuma 219.panta otrās daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījuma vai cita mantiska rakstura deklarācijā un 326.panta pirmās daļas par mantiska darījuma veicināšanu vai piedalīšanos tajā, ja to mantkārīgā nolūkā vai citas personiskās ieinteresētības dēļ izdarījusi valsts amatpersona, kurai tas sakarā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts.

 

Par šāda veida noziedzīgu nodarījumu Krimināllikums paredz sodu - brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

 

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada septembrī KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Alvja Vilka izveidotā komisija, izvērtējot biroja izmeklētāja Juraša darbības, secināja, ka saistībā ar tām nav pamata sākt disciplinārlietu.

 

Komisija ir atzinusi, ka tās rīcībā iegūtie dokumenti un personu paskaidrojumi apstiprina faktu, ka KNAB amatpersonai nav jānorāda valsts amatpersonas deklarācijā starp divām juridiskām personām noslēgti aizdevumu līgumi, līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka Jurašs būtu nepatiesi atspoguļojis savus darījumus un parādsaistības.

Izvērtējot starp SIA "Vidzemes darījumu centrs" (VDC) un SIA "Burtnieku zirgaudzētava" (BZA) noslēgtos līgumus pēc būtības, komisija konstatēja, ka tajos kļūdaini norādīts, ka biroja amatpersona ir solidārs aizņēmējs, jo no līgumu būtības ir redzams, ka aizņēmumu ir ņēmusi juridiska persona, bet biroja amatpersona ir minēta faktiski tikai kā ķīlas devējs un nav saņēmusi nekādus finanšu līdzekļus no aizdevēja. Ņemot vērā to, ka aizdevumu faktiski saņēmusi BZA Juraša radinieka personā, KNAB komisija secinājusi, ka biroja amatpersona minētajos līgumos nav bijusi solidārs aizņēmējs, bet gan ķīlas devējs.

 

Kā ziņots, tiesībsargājošās iestādes pērnā gada 14.augustā sāka kriminālprocesu saistībā ar Juraša darbībām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas