Reibumā aiztur tikai piecus autovadītājus

Gulbenes rajonā garās svētku brīvdienas aizritējušas samērā mierīgi. Autovadītāji ir bijuši apzinīgi - tikai daži šoferi pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Ceļu policijas inspektori kopumā brīvdienās pārbaudījuši 500 autovadītājus.

Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3.nodaļas priekšnieks Kārlis Kārkliņš stāsta, ka ceļu policijas inspektori svētkos aizturējuši piecus autovadītājus alkohola reibumā, rekordi promiļu skaita ziņā gan nav pārsniegti. Vienā gadījumā autovadītājam pārbaudē tika konstatēts pavisam niecīgs alkohola daudzums, tas nepārsniedza atļautās 0,5 promiles.

 

Nobrauca vidēji 200 kilometrus

 

"Aizdomas, ka kāds autovadītājs ir narkotisko vielu reibumā, mums neradās. Protams, uz aci to ir ļoti grūti noteikt, bet testeru mums pašlaik vēl nav. Tomēr šogad (pa šiem sešiem mēnešiem) ir bijuši četri gadījumi, kad mums radās aizdomas, ka vadītājs varētu būt lietojis narkotiskās vielas, diemžēl šis ir ļoti sarežģīts un garš process. Tiesa, vienam autovadītājam aizdomas arī apstiprinājās," stāsta K.Kārkliņš. "Lielākoties patrulējām pa rajonu, katru nakti visu rajonu izbraucām pa trīs reizēm. Iesaistītas bija visas ekipāžas. Katra ekipāža naktī vidēji nobrauca 200 kilometrus. Autovadītāji ir tiešām kļuvuši apzinīgāki. Interesanti, ka šogad vairs nevar teikt, ka svētkos pārsvarā pie stūres bija sievietes." 

 

Notikušas arī sadursmes

 

Svētku brīvdienās, protams, notikuši arī daži satiksmes negadījumi. "Rankas pagastā bija kāds satiksmes negadījums, kur vadītājs, iespējams, bija arī reibumā, vēl notiek pārbaudes. Pārējie negadījumi nav sevišķi nopietni, nav arī cietušo. Svētkos visi devās ārā no Rīgas un brauca uz mūsu mazajām pilsētiņām, automātiski palielinājās satiksmes plūsma, notika arī dažādi sīki negadījumi," saka K.Kārkliņš.

 

Pērn Jāņos ceļu policija Gulbenes rajonā aizturēja divus iereibušus autovadītājus, notikuši arī divi satiksmes negadījumi ar cietušajiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas