Sargāsim dzīvokļus no zagļiem!

31. maijā no rīta konstatēts, ka nakts laikā Valmierā Rūpniecības ielā no neaizslēgta dzīvokļa nozagta somiņa, kurā atradušās atslēgas un naudas maks, vadītāja apliecība, bankas karte un USB atmiņu karte. Par notikušo uzsākts kriminālprocess. Policija atgādina iedzīvotājiem, ka šādiem noziegumiem ir tendence atkārtoties.

Arī ziemā Vidzemes reģionā tika reģistrēti gadījumi, kad zagļi nakts laikā, izmantojot iedzīvotāju vieglprātību, iekļuva neaizslēgtos dzīvokļos un laikā, kamēr tā iemītnieki mierīgi gulēji, no koridora iznesa vērtīgas mantas- atslēgas, naudas makus, fotoaparātus.

 

Iestājoties siltākam laikam, iedzīvotāji daudz biežāk vēdina telpas, atverot balkonu durvis un logus. Nereti, izejot no mājokļa, aizmirstam pārliecināties, vai logi un durvis ir aizvērti. To savukārt izmanto garnadži, kas īsā laikā iekļūst dzīvokļos un iznes vērtīgas mantas. Arī nakts laikā, ja atstājat vaļā logus vai balkonu durvis, uz palodzēm un pie durvīm vēlams nolikt kādus priekšmetus, kas krītot radīs troksni- Jūs pamodinās un zagli nobiedēs.

 

Vecākiem lūgums šos drošības pasākumus pārrunāt ar saviem bērniem un aizliegt bez Jūsu atļaujas dzīvoklī aicināt nejauši satiktus draugus un paziņas, kas nereti promejot līdzi paņem vērtīgas mantas. Tāpat atgādinājums nebūt vienaldzīgiem! Gadījumā, ja ievērojat aizdomīgus cilvēkus mājas kāpņu telpā, aizdomīgas darbības kaimiņu īpašumā vai uz daudzdzīvokļu māju balkoniem, zvaniet uz 110 un informējiet policiju!

 

Esiet vērīgi, saudzējiet un rūpējieties par sava īpašuma drošību!

 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas