Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sievietei par bērna pārdošanas mēģinājumu internetā tiesa piespriež nosacītu sodu 1

Jelgava, 14.sept., LETA. Zemgales apgabaltiesa šodien Tukuma iedzīvotājai Anastasijai Opoļeiko, kura pērn internetā mēģināja pārdot savu bērnu, piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem, kā arī noteica drošības līdzekli - nodošanu policijas uzraudzībā, aģentūru LETA informēja tiesā.

Tiesa sievieti atzina par vainīgu pēc Krimināllikuma 154.1.panta 3.daļas par cilvēku tirdzniecību, ja šīs darbības vērstas pret mazgadīgo, piemēroja Krimināllikuma 49.panta nosacījumus, nosakot mazāku sodu, nekā paredz šis Krimināllikuma pants - brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem bez mantas konfiskācijas.

 

Piemērojot Krimināllikuma 55.pantu par nosacītu notiesāšanu, viņai noteikts galīgais sods - nosacīta brīvības atņemšana uz pieciem gadiem ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Tiesa noteica arī drošības līdzekli - nodošanu policijas uzraudzībā.

 

Pilns motivēts sprieduma teksts būs pieejams no 19.septembra.

 

Jau ziņots, ka tiesu debatēs prokurore pieprasīja apsūdzēto sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, bet advokāts lūdza tiesu sievietei nepiemērot nekādu sodu. Prokurore papildus brīvības atņemšanai lūgusi sievietei piemērot arī mantas konfiskāciju.

 

Sieviete apsūdzēta pēc Krimināllikuma 154.1.panta 3.daļas par cilvēku tirdzniecību, ja šīs darbības vērstas pret mazgadīgo. Minētais likuma pants paredz sodu - brīvības atņemšanu no desmit līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu. Prokurore lūdza tiesu piemērot Krimināllikuma 49.panta nosacījumus un samazināt sodu.

 

Savukārt apsūdzētās advokāts lūdzis tiesu sievieti pilnībā attaisnot un nepiemērot nekādu sodu.

 

Pagājušā gada maija sākumā internetā kāda 19 gadus veca Tukuma rajona iedzīvotāja mēģinājusi par 2000 latu pārdot savu septiņus mēnešus veco meitu, toreiz vēstīja TV3 ziņu raidījums.

 

Meitenes māti 2006.gada 7.maijā aizturēja policija, bet meitene ievietota aprūpes centrā.

 

Neilgi pēc mātes aizturēšanas bāriņtiesa sievietei uz sešiem mēnešiem pārtrauca bērna aprūpes tiesības, ko atjaunoja tikai oktobra beigās.

 

Bāriņtiesa šādu lēmumu iepriekš pamatoja ar to, ka bērna interesēs ir augt ģimenē. Turklāt bērna māte šī pusgada laikā esot sadarbojusies ar sociālo darbinieku, psihologu, apciemojusi bērnu, piedalījusies viņa audzināšanā un uzturēšanā. Meitene kopā ar māti jutusies labi, un mātes kontakts ar bērnu netika pārtraukts.

 

Tukuma bāriņtiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Agnese Milča iepriekš stāstīja, ka pati uzrauga un apmeklē mājās māti un bērnu. Pārbaudi gan dienā, gan vakarā vismaz reizi nedēļā veicot arī sociālā darbiniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Es

Zinu so meiteni! Un tik pat labi zinu ka vinai netikai 5 gadus cietuma vajadzetu! Liekas,ka vina tad ja problemas nav vairak ka vajag tad pat elpot nevar! Jo visu laiku kko sastrada! Apvaino kadu,apmelo un pat apzog! Ka to izdarija ari ar mani! Tik man gruti to pieradit! Zel ta berna... bet zinu ari to,ka sada situacija beranm labak butu prom no tadas mates!

pirms 11 gadiem, 2008.07.14 15:46

Kriminālziņas