Suņuka nokodēju iemidzina 6

Eitanāziju pie veterinārārsta saimniece izvēlējusies savam bezšķirnes sunim, kurš klaiņošanas laikā 21.novembrī Gulbenē, Skolas ielā, daudzdzīvokļu mājas pagalmā uzbruka mazam suņukam, to nāvējoši sakožot, un saskrāpēja arī rokas deviņus gadus vecai meitenei, kura izmisīgi cīnījās par savu sunīti

Suņa iemidzināšanas faktu „Dzirkstelei" apstiprināja gan Valsts policijā, gan par to informēts bija arī Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka.  

Ar sapratni pret saimnieces rīcību izturas vairāki tie Skolas un Lazdu ielas iedzīvotāji, kuri kļuva par suņa u brukuma lieciniekiem 21.novembrī. Viņi sarunā ar „Dzirksteli" neslēpj viedokli, ka tā būs labāk, jo tagad suns vairs nevarēs norauties no ķēdes un aiziet brīvsolī.

 

„Nožēlojami! Suns nebija slims. Šis nebija bezcerīgs gadījums. Ar suni bija jāstrādā, jāved pastaigās, jāpieradina pie adekvātas uzvedības sabiedrībā un saskarsmē ar citiem suņiem," „Dzirkstelei" sacīja Gulbenes Dzīvnieku aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs Sergejs Mollers. S.Molleram ir skaidrojums, kāpēc suns tika iemidzināts.

 

„Tiku runājis ar vecajiem cilvēkiem, kuru pagalmā piesiets dzīvoja šis suns. Viņi neslēpa, ka viņiem šis suns nav vajadzīgs. To viņiem bija atstājusi meita, kura pati nedzīvo Gulbenē."

 

Pirmdien, 19.decembrī, Gulbenes novada domes Administratīvā komisija izskatīja Valsts policijā noformēto administratīvā pārkāpuma protokolu, kas paredzēja pie atbildības saukt nu jau iemidzinātā suņa saimnieci, kura savam mājdzīvniekam nebija nodrošinājusi atbilstošus apstākļus un nebija parūpējusies suņa labturības nodrošināšanu.

 

Administratīvās komisijas loceklis Mārtiņš Bogdans „Dzirksteli" informē, ka suņa saimniecei noteikts naudas sods 50 latu apmērā. Tā kā paša suņa vairs nav - tam 2.decembrī veikta eitanāzija -, komisijā neizskatīja jautājumu par suņa konfiskāciju, kaut gan likums šādos gadījumos tādu iespēju pieļauj.

 

Likums par šādu administratīvo pārkāpumu, ja rezultātā suns nodarījis materiālu zaudējumu (konkrētajā gadījumā ir nokosts medību šķirnes suns), fiziskai personai paredz uzlikt naudas sodu no 10 līdz 500 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Es

Super, un uz kādu telefona numuru tad var zvanīt, jo vēl aizvakar 3 nopietna izmēra suņi barā klejoja gar veikalu"Super netto" un pa Lazdu ielu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.24 21:52

Sergejs Mollers

Klainojošo dzivnieku problema pilseta bija ir un paliks - jo pilsetas parvaldei iedzivotaji neraksta iesniegumus par aktualo problemu. Personigi es atbildu par dzīvnieku izsķeršanu, un tikai pec pilsetas parvaldes rikojuma man ir tiesibas pienemt merus. Kamer iedzivotaji sedes savas majas un purpinas sev zem deguna problema ar klaiņojošiem dzivniekiem nemazinasies.

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 13:44

Iemidzināšanu izvēlējās pati suņa saimniece

Eitanāziju pie veterinārārsta saimniece {pati} izvēlējusies savam bezšķirnes sunim, kurš klaiņošanas laikā 21.novembrī Gulbenē, Skolas ielā, daudzdzīvokļu mājas pagalmā uzbruka mazam suņukam, to nāvējoši sakožot, un saskrāpēja arī rokas 9-gadīgajai meitenīteii, kura izmisīgi cīnījās par savu sunīti...
Diemžēl, 9-gadīgās meitenītes drosmīgā rīcība tomēr nespēja glābt savu mīluli ...un sunīša vairs nav ... jo nokoda klaiņojošs bezšķirnes suns...
Diemžēl, PIEAUGUŠIE, kas LIEKULĪGI IZLIEKAS par suņu draugiem, tik noskatījās, ka meitenīte viena pati cīnījās par sava sunīša dzīvību, atvairot klaidoņa suņa uzbrukumus ...
Kur tobrīd bija Gulbenes Dzīvnieku aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs Sergejs Mollers? vai varonīgi tupēja kantora aizgaldā, un izliekas neredzam klainojošos suņus, a?
Jau piegriezusies tā pieaugušo LIEKULĪBA un TRULUMS!

pirms 9 gadiem, 2011.12.21 20:20

piekritu ieprieks komentetajam -par kartibas sargu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.21 17:57

Godīgi sakot, esmu šokā par to saucamo kārtības sargu. Tiem iedzīvotājiem tagad palika labāk? Tagad man ir ļoti slikts iespaids par to ielu iedzīvotājiem. Atradušies te baigie. Vainīgi paši bija.

pirms 9 gadiem, 2011.12.21 17:26

Ļoti maigs sods tā saucamajai saimniecei. Ko nozīmē - viņiem nav vajadzīgs suns... Tad vajadzēja meklēt īstu saimnieku. Varbūt sunim pašam tas bija jādara?
Cilvēku bezatbildībai nav robežu. Nav nekāda attaisnojuma šiem cilvēkiem, kuri nerūpējās par suni. Par pilsētas pārvaldes "sabiedriskās kārtības sargu" arī no dažiem viņa izteikumiem ispaids ir radies - tas cilvēks algu saņem NE PAR KO.

pirms 9 gadiem, 2011.12.21 15:36

Kriminālziņas