Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētdien Latvijas upēs reģistrēti četri kuģošanas negadījumi

Rīga, 1.okt., LETA. Svētdien, kad visā Latvijā bija saulains un sauss laiks, upēs reģistrēti četri kuģošanas negadījumi, taču cietušo nav , aģentūru LETA informēja Krasta apsardzes dienesta (KAD) preses virsniece Liene Ulbina.

Naktī uz svētdienu, 30.septembrī, plkst.1.35 KAD Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC) saņēmis zvanu, ka iepretim Mangaļsalas Kuģu remontrūpnīcai apmēram 200 metrus no augstsprieguma līnijas, kura šķērso Daugavu, zvejas tīklos iepinusies laiva, kurā atrodas pieci cilvēki. Laivas pasažieri pašu spēkiem no tīkliem atbrīvoties nevarēja, tāpēc nolemts vērsties pēc palīdzības. Plkst.1.45 MRCC devis trauksmi Jūras spēku kuģim, kas veiksmīgi atbrīvojis laivu no zvejas tīkliem.

 

Nedaudz vēlāk plkst.3.33 saņemta informācija, ka Daugavā kursējošais atpūtas kuģis "Liepāja" jau vairākas stundas atrodas uz sēkļa. MRCC nekavējoties uz negadījuma vietu norīkojis Jūras spēku kuģi, vēlāk arī glābšanas vienību. Kuģa atrašanās vieta bijusi tikai aptuveni zināma, tāpēc negadījuma novēršanā iesaistīta Jūrmalas, vēlāk arī Rīgas policija ar lūgumu iespējami precīzi pārbaudīt kuģa atrašanās vietu un situāciju uz tā. Plkst.5 uz negadījuma vietu devies kuģis "Jelgava", lai palīdzētu kuģim "Liepāja" pietauvoties pie Akmens tilta, jo tam esot bijušas problēmas ar dzinēja iedarbināšanu.

 

Svētdien plkst.15.15 saņemts zvans, ka motorjahta "Bailainer 23", kurā atradās seši cilvēki, uzskrējusi uz sēkļa Lielupē pie Gātes kanāla. Uz notikuma vietu MRCC nekavējoties norīkoja glābšanas vienību, uz notikuma vietu devās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jūrmalas brigādes vienība. Kā noskaidrojās, motorjahta nav uzskrējusi uz sēkļa, bet gan izbraukusi krastā, tās īpašniekam sajaucot pagriezienu uz Gātes kanālu. Glābšanas vienībai atlicis tikai palīdzēt motorjahtu ievilkt atpakaļ ūdenī, vēlāk ziņojot par motorjahtas sekmīgu pietauvošanos Jūrmalas jahtklubā.

 

Savukārt svētdien plkst.21.06 netālu no Buļļupes ietekas Lielupē saņemta informācija par trim draugiem, kas devušies izbraukumā ar motorlaivu. Motors noslāpis, un jaunieši nav varējuši tikt krastā. Par negadījumu MRCC ziņoja VUGD, kas izbrauca uz notikuma vietu, un pēc nepilnām divām stundām jaunieši nogādāti krastā.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas