Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesā ieplāno skatīt krāpšanas lietu (labots) 3

Vidzemes rajona tiesā Gulbenē 4.jūnijā atklātā sēdē ieplānots skatīt krimināllietu, kurā kāds vīrietis – J.C. - apsūdzēts par krāpšanu lielā apmērā un viltotu dokumentu izmantošanu – liecina tiesu portāla publiskotā informācija.

Ģenerālprokuratūras portālā publiskots, ka šajā gadījumā runa ir par krāpšanos lielā apmērā, izmantojot viltotus dokumentus un viltotu zīmogu. Tādējādi ir radīts kaitējums valsts pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Apsūdzētais vīrietis izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā laikā un vietā savā rīcībā ieguva viltotus pirkšanas – pārdošanas līgumus, izkrāpa tiesības uz nekustamo īpašumu vairāk nekā

24 109 eiro vērtībā kādai ārzemju pilsonei, bet vēlāk šo izkrāpto nekustamo īpašumu pārdeva trešajai personai, iegūstot sev materiālu labumu – 17 000 eiro.

Bez tam šis vīrietis izmantoja viltotus dokumentus un viltotu zīmogu, lai pretlikumīgi iegūtu nekustamā īpašuma tiesības un nostiprinātu jaunas tiesības minētajam nekustamajam īpašumam. Viņš maldināja bāriņtiesu un Zemesgrāmatu nodaļu un ar viltu ieguva dokumentus, kas piešķir tiesības nostiprināt īpašuma tiesības uz svešu mantu.

Tādā veidā ārzemju pilsonei nodarīts zaudējumus lielā apmērā.

Krimināllikums par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no 2 līdz 20 gadiem. Par viltotu dokumentu un viltota zīmoga izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai, likums paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 3 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

xx

redakcijai vajadzētu rakstīt pareizi iestādes nosaukumu, tādas Gulbenes rajona tiesas nav.

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.02 14:15

.

kādēļ jārakasta anonīmi "J.C.", ja informācija par apsūdzēto ir publiski pieejama tiesas.lv? Nav jau nekāds nezināms fakts.

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.05 12:14

gļebs

Juris Cibiņš. Tā. Lūdzu. Lai visi zin, nebūs vimaz jākrāmējas pa tiesas.lv

pirms 9 mēnešiem, 2018.03.05 21:09

Kriminālziņas