Tiesā muižas siltumnīcas zagļus 4

Gulbenes rajona tiesa 10.decembrī paziņoja spriedumu divu gulbeniešu – 1971. un 1991.gadā dzimušu vīriešu – kriminālapsūdzībā par 2011.gada pavasarī pilsētā pastrādātajām vairākām zādzībām, tostarp par intīmpreču veikala apzagšanu pasta ēkā un Vecgulbenes muižas sabrukušās siltumnīcas alumīnija konstrukciju zādzību.

Gados vecākajam vīrietim, kuru tiesa uzskata par pastrādāto noziegumu iniciatoru, bet kurš savu vainu nekad nav atzinis, piespriesta reāla brīvības atņemšana uz 1,8 gadiem, jaunākajam – uz 1,2 gadiem bez mantas konfiskācijas. Pirmajam sodā tiek ieskaitītas apcietinājumā pirmstiesas izmeklēšanas laikā jau pavadītās divas, bet otram – trīs dienas.


Tiesa noteica, ka no abiem apsūdzētajiem solidāri piedzenama kopsummā vairāk nekā 800 latu kaitējuma kompensācija, kuru pieteikuši apzagtie. Tajā skaitā pilnībā tiesa apmierināja intīmpreču veikala īpašnieka pieteiktos zaudējumus 167,16 latu apmērā par nozagto preci, kas vairs nav lietojama. Vecgulbenes muižas siltumnīcas īpašnieks saņēmis atpakaļ nozagtās konstrukcijas, tāpēc kaitējuma kompensāciju tiesā nepieteica. Vēl 553,91 latu par labu valstij piedzīs no gados jaunākā apsūdzētā vīrieša, kurš izmantoja tiesas nodrošinātā zvērinātā aizstāvja juridiskos pakalpojumus.


Līdz brīdim, kad tiesas spriedums stāsies spēkā, vecākajam no apsūdzētajiem piemērotais drošības līdzeklis ir policijas uzraudzība, bet jaunākajam – paraksts par uzturēšanos noteiktā vietā, jo viņš šobrīd jau atrodas apcietinājumā saistībā ar pirmstiesas izmeklēšanu kādā citā noziedzīgā nodarījumā.


Spriedumā teikts, ka jaunākais no apsūdzētajiem pirmstiesas izmeklēšanas laikā nodarījumos ir vaļsirdīgi atzinies, kas kļuva par viņa vainu mīkstinošu apstākli, taču vēlāk viņš tiesu centies pārliecināt, ka visas zādzības ir pastrādājis viens pats. Tiesa ar pierādījumiem un liecībām apgāza šādu jaunāko versiju.


Apsūdzētajiem ir tiesības Gulbenes rajona tiesas spriedumu pārsūdzēt turpmāko 10 dienu laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

sdfgvj

Ta tupinatu valsts izzadzejus.bet tiem vel maksa kompensacijas.kur taisniba?

pirms 7 gadiem, 2013.12.16 15:30

hams... !

aha,bet šie tā kā ir tie labie zagļi?! sevišķi Bogdanovs!!!

pirms 7 gadiem, 2013.12.17 08:31

sdgh

Kas tad vini par zagliem-lidz sim godpilnajam nosAukumam sitaJa dzive viniem netikt.

pirms 7 gadiem, 2013.12.17 17:04

Kriminālziņas