Tiesā par alkohola zagšanu un mācītāja krāpšanu 5

Par šādiem nodarījumiem saņem reālu cietumsodu
Trešdien Gulbenes rajona tiesa kādam vīrietim par sešu degvīna pudeļu zādzību 18,26 latu vērtībā veikalā "Maxima" un 20 latu izkrāpšanu no mācītāja piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un trīs mēnešiem. Tiesneses Guntas Širakas lēmums pilnībā sakrita ar prokurores Ritas Mednes prasīto sodamēru apsūdzētajam.

Gulbenes rajona tiesā "Dzirkstele" uzzināja, ka soda izciešanā apsūdzētajam - 53 gadus vecajam Broņislavam - tiesa ieskaitījusi apcietinājumā no 22.janvāra līdz šai dienai jau pavadīto laiku.

 

Sastrīdējās ar draudzeni un...

Broņislavam jāsamaksā arī 4,98 lati par vienu nozagto un veikalam neatdoto degvīna pudeli, jāatdod mācītājam izkrāptie 20 lati, kā arī jāsamaksā tiesas procesuālie izdevumi 6,15 latu apmērā. lietiskos pierādījumus krimināllietā - veikala "Maxima" videonovērošanas kameras ierakstus - tiesa nolēma atdot atpakaļ veikala apsardzei.


Tiesa par vainu mīkstinošu apstākli uzskatīja to, ka vīrietis savu vainu atzina un izdarīto nožēloja. Pēdējā vārdā viņš sacīja, ka neesot ko teikt sevis attaisnošanai. Par vainu pastiprinošu apstākli tiesa uzskatīja to, ka vīrietis noziedzīgos nodarījumus veicis, būdams alkohola reibumā, ir pastrādājis vairākus noziegumus pēc kārtas, kas liecina par recidīvu. 20 latus no mācītāja Broņislavs izkrāpa tad, kad izskatīšanai tiesā jau bija nosūtīta krimināllieta par alkohola pudeļu zādzību.


Broņislavs iepriekš 11 reizes ir saukts pie atbildības par likumpārkāpumiem. Pēdējo reizi no ieslodzījuma viņš atbrīvojās 2007.gada 29.oktobrī pirms termiņa. Kopš 2008.gada Broņislavs sastāv narkologa uzskaitē.


Pēc Broņislava lūguma tiesā krimināllietu izskatīja bez pierādījumu pārbaudes. Tiesai Broņislavs skaidroja, ka likumpārkāpumus izdarījis pēc tam, kad bija sastrīdējies ar savu draudzeni un viss kļuvis vienaldzīgs. Pie draudzenes Madonas rajonā Broņislavs bija dzīvojis un viņas lauku saimniecībā strādājis pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma vietas.

 

Kāroja arvien dārgāki dzērieni
Vīrietis ir apsūdzēts par to, ka trīs reizes pēc kārtas zadzis veikalā "Maxima" alkoholu, turklāt - arvien dārgākas markas grādīgo dzērienu.


Tā pērn Ziemassvētku vakarā, jau būdams iereibis un gribēdams turpināt alkohola lietošanu, veikalā "Maxima" Gulbenē vispirms nozaga divas puslitra tilpuma "LB" degvīna pudeles kopsummā par 4,98 latiem.

 

Pēc kāda laika tajā pašā vakarā viņš šīs firmas veikalā nozaga vēl divas puslitra tilpuma pudeles "Vodka" 5,98 latu vērtībā. To pašu Broņislavs veikalā "Maxima" paveica nākamajā dienā pēc pēc Jaungada sagaidīšanas - nozaga divas 0,7 litru tilpuma "SOS" degvīna pudeles 7,30 latu vērtībā.


Bez tam 18.janvārī Broņislavs ieradās pie vietējā mācītāja Gulbenē un meloja par to, ka pie viņa atrodas kādā Daugavpils dievnamā zagtas ikonas, kuras viņš vēloties nogādāt atpakaļ īpašniekam, jo neuzticoties uzpirktajai policijai. Mācītājs labticībā iedeva vīrietim 20 latus, paļaujoties uz šo stāstu un Broņislava labo nodomu atdot baznīcai nozagtās relikvijas. 

 

Izkrāpto naudu Broņislavs nekavējoties kopā ar paziņām izlietoja alkoholisko dzērienu iegādei.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ES

ZITA ZITA Kā tev ar galvu,ja tev Latvijas likums vispār ir likums,tad nerunā!!!!Lai Broņķa no tevis ko izkrāpj,tad citu dziesmu diedāsi.Bet baznīcas vārdu ,lietas , zaimot nevajadzētu,un arī tādus cilvēkus cilvēkus dievs pieņems,ja vien tie ir spējīgi ,ko tādu just!Kaunies atbalstot šādas rīcības,kā arī domā par lietas būtību ,nelabojams!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.14 15:57

Tante

BROŅĶAM tāds liktenis ,ko sēj ,to pļauj un ne jau pirmo reizi uz koncentrācijas nometni par viņa parķiem,ne barot par mūsu nodokļiem!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.27 12:42

kaiminju ansis

nu vispar Gulbene nekas nenotiek,izskatas ka pati klusaka latvijas pilseta,parvaksos es ar dzivot pie jums.....

pirms 11 gadiem, 2009.03.27 00:53

zita

nedomaju ka tiesas spriedums bija pareiz , cietums neizlabos šo cilveku , tikai bus sliktak , latvijas likumi parak bargi ,

pirms 11 gadiem, 2009.03.26 23:40

Atklāja "Ameriku"... Krāpnieku bandas visur vazājas un ja katru tagad tiesās, tad cietumu nepietiks... Pie mūsu pilsētu katoļu baznīcas bariem staigā un diedelē naudu gan no mūsu priestera, gan no baznīcēniem... Kad maizi naudas vietā iedod, tad to maizīti izmet ārā miskastē...

pirms 11 gadiem, 2009.03.26 09:33

Kriminālziņas