Tiesā par draudiem spridzināt policijas ēku 4

Par glābšanas dienestam telefoniski izteiktiem draudiem, ka uz Valsts policiju Madonā tiks aizsūtīts pašnāvnieks, lai to uzspridzinātu, Madonas rajona tiesa kādai 39 gadus vecai sievietei ir piespriedusi ar brīvības atņemšanu nesaistītu sodu.

Apsūdzētajai ir noteikts nosacīts sods uz 7 mēnešiem, papildus nosakot pārbaudes laiku uz 10 mēnešiem.

Izskatot apsūdzību par veikto huligānismu, tiesa ņēma vērā vainu mīkstinošu apstākli - to, ka sieviete labprātīgi atzina savu vainu un nodarīto nožēloja. Kā vainu pastiprinošs apstāklis tika atzīts fakts, ka kriminālnozieguma izdarīšanas brīdī sieviete atradās alkohola ietekmē. Par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas, un par iestāžu darba traucēšanu apsūdzētajai sievietei piespriestais ar brīvības atņemšanu nesaistītais sods nepasliktinās viņas dzīves kvalitāti. Sieviete pašlaik dzīvo un strādā Vācijā.

Saskaņā ar apsūdzību 30. augustā kāda 39 gadus veca sieviete, atrodoties alkohola ietekmē, savā dzīvesvietā no mobilā tālruņa piezvanīja glābšanas dienestam uz numuru 112, kur lūdza sevi savienot ar Valsts policiju. Telefonsarunā minētā sieviete lietoja necenzētus vārdus un paziņoja, ka aizsūtīs pašnāvnieku uz Valsts policiju Madonā, lai to uzspridzinātu. Minētie draudi tika nekavējoties pārbaudīti. Izsaukta iestādes ēkas ieejas apsardze, pārbaudīta no iestādes ēkas iznākušo personu personības, kā arī tika noslēgta iestādes dienesta ieeja no ēkas iekšpagalma puses. Policijas darbinieki aizturēja apsūdzēto sievieti viņas dzīvesvietā un veica tur kratīšanu. Ārkārtas situācija Valsts policijas Madonas iecirknī tika pārtraukta. Sievietes rīcības rezultātā tika traucēts Valsts policijas iestādes darbs nedaudz vairāk kā stundas garumā. Minētajā periodā tika aizkavēts glābšanas dienesta telefoninformācijas pieņēmēju darbs, tostarp tika rupji traucēta sabiedriskā kārtība un iestāžu darbs.

Ar savām darbībām apsūdzētā persona izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 231. panta pirmajā daļā. Likums par to paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Gulbenes Policiju vajadzétu uzraut gaisá ar visiem netìrajiem Mentiem!!!

pirms 4 gadiem, 2016.11.11 21:38

Mamma

Gulbenes policijai neredzu nekādu jēgu! Gulbenē narkodīreru pilns un nekas netiek darīts! Esmu neizpratnē par mūsu policistu darbu.

pirms 4 gadiem, 2016.11.23 17:25

patévs

Ko tur brìnìties pati Gulbenes policija piesedz narko biznesu.....

pirms 4 gadiem, 2016.11.24 18:35

Albanis

Nav jau gruti uzpirst gaisa to sarkano kiegelu éku 4sturi katraa sturii pa trotilam,un pie ieejas blakus dezurdalai taa pavairák un lieta Darìta!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.11.25 16:38

Kriminālziņas