Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesā par interneta kabeļu zādzības mēģinājumu

Vidzemes rajona tiesā Gulbenē 16.jūlijā paziņoja spriedumu kādam 32 gadus vecam vīrietim apsūdzībā par neveiksmīgu mēģinājumu nozagt interneta kabeli vairāk nekā 70 metru kopgarumā. Vīrietim piespriests piespiedu darbs uz 180 stundām, kā arī par nogriezto un promnešanai sagatavoto kabeli, kuru tā arī neizdevās nozagt, īpašniekam būs jāsamaksā 385,97 eiro.
Lai arī noziegumu viņam neizdevās pastrādāt līdz galam no viņa neatkarīgu apstākļu dēļ, vīrietis tika saukts pie atbildības, savu vainu pilnībā atzina un lūdza tiesā lietu skatīt bez pierādījumu pārbaudes.

Incidents, par kuru ir runa, notika Gulbene, Skolas ielā, kādas mājas bēniņos 30.janvārī apmēram pulksten 17.00. Vīrietis, būdams reibumā, bija uzkāpis bēniņos, spīdinot lukturi, ar knaiblēm nogriezis un promnešanai satinis divus 11,93 eiro vērtus kabeļus 75,2 metru kopgarumā. Notikuma vietā viņu pārsteidza par interneta darbību atbildīgās firmas montieris, ar kura gādību aizdomās turētais tika nogādāts policijā. Noziegumu tik operatīvi atklāt izdevās tāpēc, ka kabeļu pārgriešanas brīdī uzreiz daudzi klienti palika bez interneta, par ko viņi nekavējoties sāka zvanīt, sūdzēties un pieprasīt interneta padeves atjaunošanu.

Nosakot sodamēru apsūdzētajam, tiesa ņēma vērā, ka viņš nodarījumu ir pastrādājis iepriekš neizciestā soda laikā par citu krimināla rakstura nodarījumu. Vīrietis jau strādāja piespiedu darbu sakarā ar iepriekšējo tiesas spriedumu. Tagad, ņemot vērā jauno pārkāpumu, sodi ir saskaitīti kopā un noteikts piespiedu darbs uz 180 stundām.

“Dzirkstelei” vīrietis sacīja, ka interneta kabeļa vadus nebūtu zadzis skaidrā prātā. Noziegumu pastrādājis, atrazdamies alkohola reibumā. Kā formālo iemeslu, kāpēc viņam tik akūti bija nepieciešama nauda, viņš nosauca vajadzību samaksāt par jauna personu apliecinoša dokumenta – pases – iegūšanu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas