Tiesā sāk skatīt laupīšanas lietu 3

Gulbenes rajona tiesā 5.novembrī sāka skatīt gada sākumā notikušas vardarbīgas laupīšanas krimināllietu, kurā pie atbildības saukti 27 un 19 gadus veci vīrieši, kuri tiesas sēdē ieradās policijas konvoja pavadībā, jo abi ir apcietināti. Apsūdzētie savu vainu tiesā atzina.


Nepiedalījās šajā sēdē trešais apsūdzētais - 23 gadus vecs vīrietis. Attiecībā uz viņu rajona tiesā jau 9.oktobrī pieņemts lēmums par lietas materiālu atsevišķu izdalīšanu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai.


Cietušais – 10 dienas slimnīcā


No apsūdzības izriet, ka jaunie vīrieši personu grupā, būdami dzēruši, ir pielietojuši vardarbību un diviem cietušajiem nolaupījuši debetkartes. Tas noticis 2. un 15.janvāra naktī. Vienā gadījumā cietusī persona tiesā vairs neuztur prasību, jo ir saņēmusi materiālo kompensāciju un piedevusi pāridarītājiem. Otra cietušā intereses tiesā pārstāv advokāts, kurš atgādināja, ka apsūdzētie laupīšanas laikā viņa klientu bija tiktāl iespaidojuši, ka tam pēc tam desmit dienas bija jāārstējas slimnīcā. Ko tad piekautais slimnīcā esot tik ilgi darījis, ja finālā atklājas, ka ir nodarīti tikai viegli miesas bojājumi, sašutis bija advokāts. Pēc aizstāvja domām, viņa klienta veselībai nodarīto kaitējumu tiesu medicīnas eksperts nav novērtējis adekvāti slimnīcas mediķu sniegtajam atzinumam. Tāpēc advokāts lūdza tiesu izsaukt uz sēdi tiesu medicīnas ekspertu, lai varētu izjautāt viņu. Šajā sakarā lietas izskatīšanā tika izsludināts pārtraukums. Nākamā tiesas sēde ir paredzēta 19.janvārī pulksten 10.00.


Aizdomās tur arī citā smagā noziegumā


Viens no trim šajos noziegumos vainotajiem – 27 gadus vecais vīrietis - tiek arī turēts aizdomās par Gulbenes novadā 7.septembrī notikušo slepkavību, kas satraukusi sabiedrību visā Latvijā. Šajā lietā viņam apsūdzība, visticamāk, tiks uzrādīta tikai gada beigās. Par to “Dzirksteli” informē Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors Sandris Kaparkalējs. Viņš apstiprina, ka aizdomās turamajam ir veikta psihiatriskā ekspertīze, kuras rezultāti vēl nav saņemti.


Jau vēstīts, ka 7.septembrī Gulbenes novadā uz vietējās nozīmes ceļa vispirms tika atrasta degoša automašīna, kas piederēja kādai 37 gadus vecai Madonas novada iedzīvotājai. Ar liecinieku palīdzību policija aizturēja ļaunprātīgā dedzināšanās aizdomās turamo - 27 gadus vecu Galgauskas iedzīvotāju. Vēlāk noskaidrojās, ka dedzinot tika slēptas cita nozieguma – autovadītājas slepkavības – pēdas. Netālu no automašīnas tika atrasts arī sievietes līķis. Dedzināšanā vainotais atzinās, kā viss bijis. Viņš uz Madonas-Gulbenes ceļa ir nostopējis šīs sievietes vadīto automašīnu un bez jebkāda iemesla nogalinājis sievieti, izmantojot iepriekš jau sasistas pudeles stikla lausku. Varmāka noziegumu izdarīja dzērumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

soģis

Varmāka jātiesā bargi bez jebkādām atlaidēm.

pirms 6 gadiem, 2014.11.07 17:56

noziegums un sods

Par laupīšanu personu grupā,vainu pastiprinošos apstākļos,jābūt 7-10.gadiem! Ja tā nebūs,tad taisnības nav...turklāt tam zellim,kurš vēl noslepkavoja sievieti un dedzināja mašīnu,jābūt MŪŽA IESLODZĪJUMAM! Ja tā nebūs,tiesu sistēmai Latvijā neuzticēšos!

pirms 6 gadiem, 2014.11.10 00:30

vilis

Tā ir kad pēc pirmā nozieguma atstāja uz "brīvām kājām",iedomājās ka var darīt visu ko grib un palikt nesodīts !!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.11 12:45

Kriminālziņas