Tiesā traģiskas motocikla avārijas izraisītāju 16

Gulbenes rajona tiesā otrdien pasludināja spriedumu smagas motocikla avārijas izraisītājam, vadot transportlīdzekli dzērumā un bez tiesībām.

Gulbenes rajona tiesā “Dzirkstele” uzzināja, ka tiesa nepiesprieda reālu brīvības atņemšanu 38 gadus vecajam A., kura izraisītajā avārijā gāja bojā pasažiere - 37 gadus veca sieviete - un kuras rezultātā viņš pats ir kļuvis par 2.grupas invalīdu, kas pārvietojas ratiņkrēslā.

Tiesa apsūdzētajam noteikusi brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem nosacīti, šajā periodā liedzot viņam tiesības vadīt transportlīdzekļus un paredzot policijas kontroli uz pieciem gadiem. Sakarā ar apsūdzētā veselības problēmām, tiesa viņam nelika par pienākumu reģistrēties Valsts probācijas dienestā. 

Ja varētu mainīt notikušo!

Krimināllietu tiesā izskatīja bez pierādījumu pārbaudes, jo tāda bija apsūdzētā vīrieša vienošanās ar prokuroru.

Tiesā apsūdzētais savu vainu pilnībā atzina, izdarīto nožēloja. "Ja varētu mainīt notikušo..." A. pauda nožēlu tiesā.

Bojā gājušās sievietes māte tiesu debatēs raudāja un neuzstāja, lai apsūdzētajam piespriestu reālu brīvības atņemšanu. "Manu meitu vairs neatgriezt dzīvē. Lai viņš dzīvo. Lai tas paliek uz viņa sirdsapziņas," sacīja viņa. 

Saskaņā ar apsūdzību 10.augustā aptuveni pulksten 18.20 gulbenietis, 1971.gadā dzimušais A., būdams 2,7 promiļu reibumā, sēdās pie paziņai piederošā motocikla "Kawasaki  EX 500" stūres bez šā transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un atsaucoties uz iereibušās paziņas - 1971.gadā dzimušās N. - lūgumu pavizināt viņu. Motocikls brauca Gulbenes - Balvu virzienā ar aptuveni 100 kilometru ātrumu stundā un Stradu pagasta teritorijā A. pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, iebraukdams pretējā braukšanas joslā. Motocikla vadītājs nespēja savaldīt transportlīdzekli un tas ietriecās apgaismes stabā. No gūtajām smagajām traumām pasažiere notikuma vietā mira, bet motocikla vadītājs nonāca slimnīcā, kur viņam arī konstatēja smagas traumas, kā rezultātā iestājusies 2.grupas invaliditāte. Vīrietis šodien pārvietojas ratiņkrēslā.

Divas meitas zaudē māti

Bojā gājušajai sievietei ir divi bērni - 18 un sešus gadus vecas meitas, kas tagad palikušas bez mātes.

A. jau agrāk tiesāts par transportlīdzekļa vadīšanu dzērumā, taču šī sodāmība ir dzēsta. 

Par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu alkohola ietekmē Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām un alkohola reibumā Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tie­sības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Almodsusedorsqautoz

Lumbar pain is an issue that millions of people on the earth manage on a regular basis. Every day regimens can become extremely difficult as a result of upper back pain, for you are certainly not continually Austin Chropractic very simple methods. Luckily, there are lots of choices for a person for anyone who is dealing with back pain. This article has some terrific information about how you may start generating your current back problems quicker to manage.

pirms 8 gadiem, 2012.04.15 04:11

Eliliaopindit

Hi All! Look forward to hearing from all of you. I wanted to share a quick tie-infriend's channel to a youtube video for a brand-new artist I found. She sounds great and the song is rocking, review her on YouTube or view the track off of Spotify. Her name is Anaya Von Kitten, she's flirtatious as hell... Show it out Anayya Von Kitten - Coming Home Tonight
If you like it support the artist Anaya on iTunes
or here tunecore

out

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 00:38

Almodsusedorssmonkeyn

Simply because I'm always checking pertaining to new procedures that will spend my funds, I've not too long ago started off to understand emini ordering penny stock picks and marketing.

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 20:15

iedz

lidmaŠINAS ARI KRIT UN ĻOTI DAUDZ , SPRIDZINA ATOMBOMBAS ,KO TEIKSIET ...

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 14:08

eh

Tāpēc jau tā ir tiesa. Ir atšķirība, vai tu dari noziegumu apzināti vai tev sanāk nejaušības dēļ. jebkurā gadījumā visiem iesaistītajiem ir ļoti smagi. mēs neviens nezinām, kā mūsu dzīve var iegrozīties, tāpēc nenosodīsim...

pirms 11 gadiem, 2009.05.25 18:05

Elisai

Nekādu murgu šeit nesaskatu, jo tiesa piemēro pēc saviem uzskatiem Samerīguma principu.

pirms 11 gadiem, 2009.05.24 17:16

karlis

vainigi ABI DIVI - JO BIJA EDZERUŠI abi ,UN Saprata ko dara , nau mazi berni , vienkarsi nepadomaja ka var Ta notikt , LIDMAŠINAS ARI ĻOTI BIEZI KRIT UN IET BOJA SIMTIEM CILVEKU - un piloti nau dzerusi , nau izskaidrojumi bet FAKTS !

pirms 11 gadiem, 2009.05.21 13:59

s.l.

Ir jau viegli kādu nosodīt!! Un protams pats braucējs nav bez vainas,bet uzskatu ka vainīga ir arī līdzbraucēja,nevajadzēja sēsties uz moča,kur vadītājs ir piedzēries.. ar varu jau nesēdināja. Un kas attiecas uz pārējiem ,kas stāvēja un noskatījās,kā divi piedzērušies kāpj uz moča un brauc prom..Daļa vainas ir arī viņu,bet diemžēl jau viņus gan neviens nenosoda.Un arī moča īpašnieks būtu jāsoda,jo viņs atļāva braukt....

pirms 11 gadiem, 2009.05.21 10:42

18

da lab, *** vinju vajadzeeja pakaart ar visiem ratiņiem, vai uz muuzhu ielikt aiz resteem, zheel ka vinsh pats nenospraaga!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.20 21:54

liga

dzert protams nevar - uzskatu vispar , bet notiek musu dzive tadas lietas kuras nevar izskaidrot diemžel , kapec ta notika neviens nezin , mes vispar ļoti maz ko zinam , kapec krit kometas ? kapec vispar mirst un slimo cilveki ? kurš pie ša visa vainigs ? uz šo jus nevarat atbildet ne viens , ne sodat tik bargi cilveku !

pirms 11 gadiem, 2009.05.20 21:20

....

Liktenis ...??? Pirms glāzes pacelšanas nenolikt TL atslēgas!!!!!. Tas ir egoisms ! ES varu , ar MANI nekas nenotiks.
Diemžēl to saprotam, tikai kad ir daudz, daudz par vēlu.
Bargu sodu vajag? Vai vainīgais ratiņkrēslā ir sabiedrībai bīstams? Vairs ne , jo sev sodu un diemžel arī citiem ir piespriedis pats.

pirms 11 gadiem, 2009.05.20 15:02

Elisa

Murgs. Ja likums paredz no 3-15, kā var iedot nosacīto? Kāpēc tad visos iepriekšējos, ne tik noziedzīgos gadījumos (zādzības un citas lietas, kad neviens, paldies dievam, neiet bojā), sods ir krietni bargāks. Ja ir likums, tad tiesnesim tas ir jāievēro un jāpiemēro noteiktais sods.

pirms 11 gadiem, 2009.05.20 12:11

aris

galu gala nedarija šas coms visu apzinati , riskeja pats ar sevi , tas ir nelaimigs gadijums , un tadus ir loti daudz diemzel ...Ar cienu ....

pirms 11 gadiem, 2009.05.20 11:22

we

Cilvēks sodu jau ir saņēmis.ko tur vairs tirpināt.

pirms 11 gadiem, 2009.05.20 10:36

Kriminālziņas