Turpina lemt par drošības līdzekli Lembergam

Rīga, 10.jūl., LETA. Kopš plkst.10 rītā turpinās tiesas sēde, kurā skata Ventspils mēra Aivara Lemberga un viņa advokāta Aivo Leimaņa iesniegtās sūdzības par Centra rajona tiesas atteikumu mainīt mēram kā drošības līdzekli noteikto apcietinājumu pret drošības naudu.

Tiesas sēdē jau uzstājās pats Lembergs, bet pēc pārtraukuma tiks uzklausīts prokurors, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Pie Rīgas apgabaltiesas pulcējušies vairāki Lemberga atbalstītāji ar baltiem baloniem, novēroja aģentūra LETA.

Pie tiesas bija ieradušies aptuveni desmit cilvēki, kuri rokās turēja baltus balonus, uz kuriem bija rakstīts "Atbalstām Lembergu!". Savukārt citi Lemberga atbalstītāji ar ziediem pulcējas pie tiesas zāles.

Tiesas sēdes pārtraukumu viņi izmantoja, lai izteiktu pārmetumus prokuroram Krišjānim Rudzītim.

Ventspilnieki prokuroram vaicāja, kāpēc tiek liegta iespēja nodot minerālūdeni Lembergam.

Prokurors uz pārmetumiem neatbild un arī aģentūrai LETA nevēlējās komentēt, kādi būs viņa argumenti, prasot atstāt spēkā patlaban Lembergam piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kā ziņots, 20.jūnijā Rīgas Centra rajona tiesa nemainīja Lembergam piemēroto drošības līdzekli.

Prokurors Krišjānis Rudzītis norādīja, ka Lembergs vēl aizvien, atrodoties brīvībā, var kavēt izmeklēšanu un tas ir viens no iemesliem, kādēļ viņš tiek paturēts apcietinājumā. Kā vēl vienu iemeslu viņš norādīja Lemberga "subjektīvo tendenci" traucēt izmeklēšanu.

"Lieta ir sarežģīta, apjomīga ar ļoti daudz iesaistītām personām - fiziskām, juridiskām, kā arī dažādām valstīm," sacīja prokurors, taču neatklāja, ar kurām valstīm prokuratūra sadarbojas.

Pēc prokurora vārdiem, apsūdzība Lembergam ir uzrādīta un Lembergs ir iepazīstināts ar lietas materiāliem tik tālu, cik pašreizējā procesa stadijā ir iespējams. Taču Lemberga advokāts Leimanis uzskata, ka viņa klientam tika liegtas iespējas sevi aizstāvēt.

 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas