Turpina skaidrot visjaunākā aizdomās turamā pieskaitāmību

Ceturtdien, 13.novembrī, Gulbenes rajona tiesā bija plānots turpināt skatīt Līgo pagasta marihuānas ražotnes krimināllietu. Uz sēdi bija ieradušies visi deviņi apsūdzētie, no kuriem neviens pašlaik neatrodas apcietinājumā.

Tiesa nolēma apmierināt gados visjaunākā apsūdzētā vīrieša advokāta lūgumu stacionārā veikt viņam komplekso tiesu psihiatrisko un psiholoģisko ekspertīzi. Tas vajadzīgs apsūdzētā pieskaitāmības vai nepieskaitāmības izvērtēšanai. Iepriekš veiktā ambulatorā ekspertīze atbildi uz šo jautājumu nesniedza.

Nākamās tiesas sēdes datums pagaidām nav zināms.

Tiesas sēdes šajā krimināllietā Gulbenes rajona tiesā regulāri tiek ieplānotas jau, sākot ar pagājušā gada 17.maiju. Šajā laikā diviem apsūdzētajiem pēc viņu aizstāvju lūguma ir veikta tiesu psihiatriskā ekspertīze.

Lietā nav vēl nolasīta prokurora apsūdzība.

Centrālā persona šajā lietā ir 1989.gadā dzimis vīrietis, kuru prokuratūra uzskata par šā nozieguma organizatoru. 2011.gadā viņš Līgo pagastā iegādājās īpašumu un pielāgoja dzīvojamo māju un saimniecības ēku marihuānas audzēšanai kopumā 527,4 kvadrātmetru platībā. Saimnieks pieņēma pie sevis darbā vairākus cilvēkus, vadīja un organizēja ēku siltināšanas darbus, to aprīkošanu, lai nodrošinātu nepieciešamo gaismu, siltumu, mitrumu marihuānas augu audzēšanai, to kaltēšanai. Saskaņā ar apsūdzību tiek uzskatīts, ka organizatora vadībā pārdošanai sagatavots ne mazāk kā 25 kilogrami marihuānas ziedkopu. Policijas veiktās izmeklēšanas rezultātā iegūti pierādījumi - 4 kilogrami marihuānas pārdošanai.

Neviens no apsūdzētajiem nav Gulbenes novada iedzīvotājs.

Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās vai ja to izdarījusi organizēta grupa, Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošana lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas