Uzbrauc gājējam, kurš notikuma vietā mirst 6

6.decembrī pulksten 17:20 Beļavas pagastā autoceļa Smiltene- Gulbene 60.kilometrā automašīnas VOLVO FH vadītājs, 1968. gadā dzimis vīrietis, uzbraucis gājējam, 1970. gadā dzimušam Ozolkalna iedzīvotājam. Vīrietis no gūtajām traumām miris notikuma vietā.

Noskaidrots, ka bojāgājušais pirms negadījuma gājis virzienā uz Smilteni pa ceļa labo pusi un sadursmes brīdī, iepriekš nepārliecinoties par satiksmes drošību, šķērsojis ielas braucamo daļu. Pie vīrieša apģērba bijis piestiprināts neliels atstarotājs (pie labās rokas, aukliņā) un nelieli atstarojoši elementi bijuši arī pie mugursomas.

Sākotnējā notikuma vietas apskate liecina, ka tas nav bijis pietiekami, lai vadītājs viņu laikus pamanītu. Gājējs arī nav ievērojis satiksmes noteikumu prasības, kas nosaka, ka jāpārvietojas pa ceļa kreiso malu (nomali), ejot pretī transportlīdzekļu kustības plūsmai.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 21. nodaļas “ Noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību” un nozīmētas ekspertīzes, kurās arī noteiks, vai gājējs bijis kādu apreibinošo vielu ietekmē.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

atkal...

Nu re, atkal gajejs vainigs un atkal uz Smiltenes sosejas. Tur jau parasti tos kuri nobrauc cilvekus nekad ari nesoda. Nav ja ne pirmais ne pedejais gadijums. Sim bija atstarotaji, bet redz, izdoma ka skersojis celu. Un tagad atkal petis vai gajejs nav bijis apreibinoso vielu ietekme, bet vai soferi parbaudija uz visam narkotikam?!

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 03:30

vilis

Nevajag spriest par lietām par kurām nav nekādas saprašanas. Atstarotāji bija pie mugursomas bet bojāgājējs streipuļoja pretim fūrai. Un daudz ir tādu kuri slāj pa brauktuvi jo uz ceļa nomales ir pāris centimetru biezs sniedziņš. Jā, un kas attiecas uz velosipēdistiem, daudziem tās atstarojošās vestes pēc n-tajām mazgāšanām vairs neko neatstaro , bet viņi protams domā ka visi viņus redz.

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 11:21

autobraucējs

Patisībā,ir vairāki šādi ceļa posmi,virs kuriem "karājas nāves briesmas"...ļautiņi tumsā steberē kā pagadās,un dažreiz tikai brīnumainā kārtā paliek dzīvi! Pats braucot dažas reizes pēdējā brīdī,izmainoties ar pretimbraucošu mašīnu,paspēju izvarīties no šo pašnāvnieku nobraukšanas...riskējot sataisīt kādas citas briesmas! Kā var nesaprast,ka tā ir ātrgaitas šoseja,pa kuru mūsdienās ir tik ļoti intensīva satiksme...nezinu!? Ja es ietu gar šādu šoseju tumsā,tad gandrīz pa grāvi!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 23:03

leila

Ceļa posms no Svelberģa kalna līdz Ozolkalnam regulāri ir pilns ar tumsā nepamanāmiem gājējiem! Un balsotāji arī Svelberģa kalnā stāv tumsā uz šosejas, jau gadiem ar šausmām tumšajā laikā braucu šo ceļa posmu:(

pirms 6 gadiem, 2013.12.11 11:47

ideja

Kadelj dome nevar uzraxtit projektu par gajeju taku un velocelinju lidz ozolkalnam??sausmigi biezi redzu skolniekus staigajam uz un no ozolkalnna.varetu jau cilveki braukat ar starppulsetu autobusiem bet tas ir neerti gan. Laiku zinjaa un pieturas.nopietni un uz stariem ar vajadzetu vismaz vienaa celja pusee.kapec ne??

pirms 6 gadiem, 2013.12.11 13:23

es

Es pats personogi redzeju kada stadija bija sis cilveks, redzejams ka gandriz pirmstam vieglais vinu gandriz notriec, bet sofers bija izveicigaks un izvairijas no sadursmes!
Par bojagajuso atstarosajiem elementiem bija ta, ka vini nebija pietiekami redzama vieta pielikti lai labi atstarotos pret automasinu gaismas avotiem, vareja vina atstarotajus pamanit tikai tad, kad jau biji apmeram 15 metru ataluma no vina, taka tur sofera vainas nav bija tikai pasa gajeja vaina!

pirms 6 gadiem, 2013.12.11 19:16

Kriminālziņas