Uzdodoties par Kanādas policistu, atkal izkrāpj naudu par radinieku it kā izraisītu avāriju

Rīga, 31.jūl., LETA. Rīgā fiksēts kārtējais gadījums, kad pa tālruni tiek pieprasīta nauda par ceļu satiksmes negadījumiem, kurus it kā izraisījuši sazvanīto cilvēku tuvi radinieki.

 

Jūnijā policija reģistrējusi divus šādus gadījumus, bet šomēnes - jau četrus, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas vecākais inspektors Aigars Bērziņš. Vakar kādam 1929.gadā dzimušam rīdziniekam piezvanījusi kāda persona, kas uzdevusies par Kanādas policistu. Šī persona sirmgalvim sacījusi, ka viņa dēls Kanādā izraisījis avāriju, kurā ir cietušais. Viltus ārvalstu policists teicis, ka viņš speciāli atbraucis uz Rīgu, lai sirmgalvis varētu samaksāt tā saukto atpirkuma naudu.

9.jūlijā kādai 1960.gadā dzimušai sievietei pēcpusdienā piezvanījuši pagaidām neidentificēti cilvēki, kas, uzdodoties par policistiem, stāstījuši, ka viņas dēls notriecis cilvēku. Lai cietušais nerakstītu iesniegumu, sievietei esot jāaizved uz noteiktu adresi 1000 latu.

Sievietei mājās bijusi tāda naudas summa, un viņa nekavējoties braukusi uz norādīto vietu Rīgā. Tikai pēc naudas nodošanas sievietei ienācis prātā piezvanīt dēlam un pavaicāt, vai viss kārtībā. Tad arī sieviete noskaidrojusi, ka dēls neko par avāriju nezina. Sieviete vērsusies policijā un paziņojusi, ka viņai izkrāpta nauda.

Līdzīgs gadījums noticis arī 17.jūlijā, kad šādu telefona zvanu saņēmis 1931.gadā dzimis vīrietis. Viņam pieprasīti 500 lati, ko sirmgalvis pats aizvedis uz otru pilsētas galu. Arī šis vīrietis savam radiniekam piezvanījis un pavaicājis par notikušo tikai pēc tam, kad svešajiem cilvēkiem atdevis naudu.

Tāds pats krāpšanas gadījums policijā reģistrēts arī vakar, 18.jūlijā. Pēcpusdienā kāda 1928.gadā dzimusi sieviete saņēmusi zvanu it kā no policijas. Viltus "policisti" no sievietes pieprasījuši 300 latus, lai nenoformētu dokumentus par kāda radinieka it kā izraisītu avāriju. Arī šī sirmgalve, paņēmusi naudu, pati devusies krāpniekiem atdot prasīto.

Policija aicina nekādā gadījumā neuzķerties uz šādiem krāpšanas mēģinājumiem. Saņemot šādu zvanu, pašiem nepieciešams piezvanīt vai nu saviem radiniekiem, vai arī policijai. Policija arī norāda: pat ja avārija būtu notikusi, cilvēki, šādi rīkojoties, iesaistās korupcijā - maksā naudu, lai slēptu noziedzīga nodarījuma pēdas.

LETA jau ziņoja, ka arī 13.jūnijā kādai 1934.gadā dzimušai sievietei četros naktī piezvanījuši cilvēki, kas, uzdodoties par policistiem, stāstījuši, ka viņas dēls izraisījis avāriju. Lai izvairītos no tiesiskām sekām, viņai bijis jāmaksā. Šādi tika izkrāpti 3000 eiro jeb 2100 lati.

 

Arī 14.jūnijā vakarā kādai 1926.gadā dzimušai sievietei piezvanījuši nezināmi cilvēki un, izlikdamies par likumsargiem, izkrāpuši 250 latus, stāstot par avāriju, kurā viņas dēls it kā esot notriecis cilvēku.

 

Veiksmīgā informatīvā kampaņā šādi noziegumi pusotru gadu netika fiksēti, taču patlaban pagājis pietiekami ilgs laiks, lai cilvēki par šiem gadījumiem aizmirstu un krāpnieki atkal sāktu rīkoties, norāda policija.

 

Par visiem krāpšanas gadījumiem notiek izmeklēšana, un ir sākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 177.panta 1.daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas