Valkas novadā izņemtas vairāk nekā 15 000 kontrabandas cigaretes 3

Oktobra beigās Valkas kriminālpolicija sankcionētas kratīšanas laikā kādā īpašumā Valkas novadā, Vijciema pagastā atrada un izņēma 15 540 dažādu marku cigarešu bez LR akcīzes markām un vairāk nekā 2000 eiro. Nauda, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā, īstenojot nelikumīgu akcizēto preču apriti.

Par aizdomās turamām personām saistībā ar minēto likumpārkāpumu policija atzinusi 1981.gadā dzimušu sievieti un 1980.gadā dzimušu vīrieti. Personas nav iepriekš nonākušas policijas redzeslokā un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kratīšanas laikā īpašumā tika atrasta arī nauda,  parādu grāmata, kurā uzskaitīti parādā palikušie klienti, kā arī grāmatvedības pieraksti. Šobrīd izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka personas nelikumīgās darbības veikušas ilgāku laika posmu, taču policija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu precīzus apstākļus.

Par šo likumpārkāpumu sākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 221.panta 2.daļas „Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās“, kas
paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policija jau iepriekš uzsvērusi, ka nelikumīgu akcizēto preču aprites apkarošana ir viena no darba prioritātēm, tādēļ joprojām aicinām ikvienu iedzīvotāju būt aktīvam un ziņot par vietām, kur šāda tirdzniecība notiek. Tāpat aicinām neatbalstīt šādus tirgoņus un neiegādāties valstī nelikumīgā ceļā nonākušās akcizētās preces. Ziņot par pārkāpumiem saistībā ar nelikumīgu akcizēto preču apriti var zvanot pa tālruni 110 vai elektroniski, norādot šī vietas kartē http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/ Vienlaikus policija pateicas tiem iedzīvotājiem, kuri jau ir snieguši informāciju, kas būtiski sekmējis policijas darbu apkarojot šos likumpārkāpumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

111

lai veikalā uzliek lētāku cenu tad nebūs kontrombandas

pirms 5 gadiem, 2015.11.06 08:23

tā tas ir

veikaliem nav izdevīgi tirgot,ja nopērk ar karti,tadmīnusos

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 22:12

Kriminālziņas