Valsts asinsdonoru centrā trūkst 0, B grupas rēzus negatīvās un B grupas rēzus pozitīvās asinis

Rīga, 1.okt., LETA. Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina Latvijas iedzīvotājus ziedot 0 un B grupas rēzus negatīvās un B grupas rēzus pozitīvās asinis, kas centrā ir nepietiekamā daudzumā, aģentūru LETA informēja VADC Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Zane Mistre.

Savukārt Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā šobrīd trūkst visu grupu rēzus negatīvās asinis, kā arī 0 grupas rēzus pozitīvās un A grupas rēzus pozitīvās asinis, informē slimnīcas pārstāve Ieva Lapsa.

 

VADC informē, ka šodien izbraukums no plkst.10 līdz 13 notiks uzņēmumā SIA "Latakko", Mazajā Nometņu ielā 33, savukārt rīt, 2.oktobrī, izbraukums notiks Cesvaines kultūras namā.

 

3.oktobrī VADC rīkotais izbraukumus pirmo reizi notiks Jaunjelgavas kultūras namā, bet 4.oktobrī - Rīgā, Drošības dienestā, Čiekurkalna 7.šķērslīnijā. 5.oktobrī no plkst.9 līdz 13 izbraukums notiks Tukumā Sarkanā Krusta telpās.

 

VADC specializētais Donoru autobuss šodien no plkst.11 līdz 16 atradīsies Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, 2.oktobrī - pie tirdzniecības centra "Alfa", 3.okotbrī - pie tirdzniecības centra "Origo", 4.oktobrī - pie "Rimi" veikala Krišjāņa Valdemāra ielā 112, bet 5.oktobrī no plkst.10 līdz 14 - pie uzņēmuma SIA "Latvijas zemes resursi", Tērbatas ielā 83.

 

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asiņu nodošanas reizēm.

 

Vienā asiņu nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

 

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Viņš nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asiņu došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

 

Pēc asiņu nodošanas donors saņem trīs latu naudas kompensāciju pusdienām, brīvdienu asiņu došanas dienā un nākamajā dienā, saglabājot vidējo izpeļņu. Asiņu ziedošana iepriekš jāsaskaņo ar darba devēju, lai saņemtu brīvdienas.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas