Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts policija aicina ziņot par kontrabandas vietām internetā 12

Valsts policijā šā gada 9 mēnešos izņemti vairāk nekā 15 miljoni cigarešu, kas ir 786 103 cigarešu paciņas. Jāatgādina, ka bez tabakas, nelegālā tirgus apritē būtisku vietu ieņem pašdarināts alkohols, narkotiskās vielas un degviela.

Arī Vidzemes reģiona pārvaldē policija aktīvi strādā pie nelikumīgo preču izņemšanas. Tā piemēram 2016.gadā VRP izņemtas gandrīz divi miljoni cigarešu, 11 tūkstoši litu nelegālā alkohola un 10 tūkstoši litru degvielas.

“Būtiska loma šajā cīņa ir tieši iedzīvotāju iesaistei. Pēdējā laikā arvien mazāk saņemam informāciju par nelegālā alkohola vai tabakas izstrādājumu tirdzniecības vietām, tāpēc atgādinām, ka jau 2012.gadā Valsts policija izstrādāja karti, kurā iespējams norādīt nelikumīgās vietas visērtākajā laikā un vietā,” norāda VP VRP Kārtības policijas biroja priekšnieks Nikolajs Tkačs.

Piebilsams, ka nelegāla alkoholisko dzērienu izplatība apdraud ne tikai tautsaimniecības intereses un valsts budžeta ieņēmumus, bet lētā nelegālā alkohola pieejamība veicina tā lietošanas izplatību, kas ietekmē kriminogēno situāciju. Piemēram, analizējot pagājušā gada datus par izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem pret personām, var secināt, ka ievērojams skaits no tiem tiek izdarīti alkoholisko dzērienu reibumā.

Lai gan Valsts policija aktīvi strādā ar melnā tirgus apkarošanu, būtisku lomu šajā cīņā ieņem tieši iedzīvotāji, kuri zina par nelegālajām tirdzniecības vietām. Saprotot cilvēku vēlmi pēc anonimitātes, Valsts policija izveidoja nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietu karti, kurā iedzīvotāji var ziņot par šīm vietām: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

???

Apkaros paši sevi???

pirms gada, 2017.11.16 12:14

! - ????????????????

Kāpēc sevi? Tevi!!!! :D

pirms gada, 2017.11.16 12:25

erg

tie,kas dzimusi teviem nav karotaji.

pirms gada, 2017.11.17 02:59

! - janka

Nu, padalies ar vārdiem, uzvārdiem? Nevari? Tad aizver muti, zini, no tās nelaba smaķele nāk. Pieļauju, tas nav no bojātiem zobiem, bet, visticamāk, smadzenes sāk pūt :D

pirms gada, 2017.11.16 14:53

to !-janka

Ko tu tā cepies? Par tevi šeit nerunā. Vai varbūt tomēr?

pirms gada, 2017.11.16 17:04

dwe

dzirkstele ko dzesam komentarus?cenzura no policijas puses jums?

pirms gada, 2017.11.21 04:21

www

Piebilsams, ka nelegāla alkoholisko dzērienu izplatība apdraud ne tikai tautsaimniecības intereses un valsts budžeta ieņēmumus, bet lētā nelegālā alkohola pieejamība veicina tā lietošanas izplatību......akoholu tirgo katrā bodē, lūk par narkotikām gan neviens neaicina ziņot, jau kuro reizi !!! Izrādās, ka rūpējas nevis lai izskaustu to draņķu tirdzniecību,bet uztrauc tas, ka nodokļi gar degunu iet.

pirms gada, 2017.11.21 13:25

:)

Vai gribeji teikt - kam maksa, tas lai stuči? Darbs nav gruts, bet atbildigs.

pirms gada, 2017.11.26 17:25

asais

kadas mulkibas-pasi lai likvide savejas kontrabandas tockas

pirms gada, 2017.11.23 11:38

Kriminālziņas