Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūta kriminālprocesu par neatļautu stratēģiskas nozīmes preču pārvietošanu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada novembrī Ludzas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu par stratēģiskas nozīmes preču, proti, dažādu ieroču būtisku sastāvdaļu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas robežai.

2018.gada novembrī Terehovas muitas kontroles punktā tika veikta padziļinātā muitas kontrole Ukrainas pilsoņa vadītā automobilī, kurš brauca no Krievijas Federācijas Latvijas Republikas virzienā. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka automobilī esošajās mantās atrodas ieroču būtiskās sastāvdaļas – 7 gab. 7.62 mm špagina konstrukcijas mašīnpistoļu magazīnas, 9 gab. 5.45 mm kalašņikova konstrukcijas ložmetēja “RPK” magazīnas, 97 gab. 7.62 mm tokareva konstrukcijas pistoļu “TT”  rūpnieciski ražotās patronu magazīnas un 16 desantnieku naži, kas paredzēti izpletņa stropu griešanai.

Par minēto faktu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc 190.1 panta pirmās daļas par stratēģiskas nozīmes preču (sprāgstvielu, ieroču, munīcijas), kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošanu pāri Latvijas Republikas robežai, un 1954.gadā dzimušais Ukrainas pilsonis tika aizturēts un atzīts par aizdomās turēto personu.

Izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka visi  priekšmeti ir stratēģiskas nozīmes preces un tām ir nepieciešama stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas izsniegta licence. Aizdomās turētajai personai nav izsniegta šāda licence.

Saskaņā ar “Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma” 6.panta pirmo daļu izņemtās 16 gab. šaujamieroču patronu aptveres ir A kategorijas šaujamieroču sastāvdaļas un saskaņā ar šī likuma 9.panta trešās daļas 2.punktu fiziskām un juridiskām personām ir aizliegts izgatavot, iegādāties, glabāt, nēsāt, realizēt, izmantot un pielietot A kategorijas ieročus, to munīciju un sastāvdaļas.

Aizdomās turētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, šī gada 21.novembrī kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai Ludzas rajona prokuratūrai.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas